B.Brouwer, Kennemerstraatweg 300, Heilooj P.Spaans, Nic.Beetsweg 54, Heilooj D.A.J.van der Borg, Kennèmerstraatweg 378, Heilooj A.Keuris, Kennemerstraatweg 319» Heilooj J.van Gemeren, Kennemerstraatweg H 42, Heilooj Mej.N.3rouwer, Nic.Beetsweg 46, Heilooj A.Klaasse, Kennemerstraatweg 376, Heilooj J.G.F.Coolegera, Dokterslaantje 2, Heilooj Mevr.de Wed,D.Bakker-de Geus, Dokterslaantje 4, Heilooj G.Bont, Burenweg 7» Heilooj L.Bos, Burenweg 9, Heiloo; J.Spaans, Nic.Beetsweg 60, Heilooj L.Spaans, Nic.Beetsweg 63, Heilooj P.Mors, Nic.Beetsweg 65, Heilooj N.L.Dissel, Nic.Beetsweg 67, Heilooj - H.Vos, Nic.Beetsweg 69,. Heilooj F,Huisman, Nio.Beetsweg 71 j Heilooj P.Bood, Kennemerstraatweg 372, Heilooj C.Sohoen, Kennemerstraatweg 370» Heiloo, Qemeente Hallnn. Hailoo, 19 juli 1956. Hierbij delen wij U mede, dat wij voornemens zijn aan do Heiloo'ér stiohtlng voor bejaardenzorg krachtens artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het doen bouwen van een verzorgingstehuis voor bejaarden op de peroe- len kadastraal bekend gemeente Heiloo sectie B, de nummers 1475, 204 en 405 gedeeltelijk, gelegen op de hoek Kenneme»- straatweg-Nioolaaa Beotsweg-Burenweg, in afwijking van het ter plaatse geldende uitbreidingsplan. Gedurende veertien dagen na dagtekening van deze brief kunt V tegen do uitvoering van dit bouwplan bezwaren bij ons ooilege in dienen. Burgemeester en wethouders van Heiloo, looo-burgemeester, Brief Gemeente Heiloo Aans Overzicht omwonenden Het ontwerp van het verzorgingstehuis werd daarop aangepast en vergroot. Het uiteindelijke plan omvatte 8 plaatsen meer en kreeg een omvang van 28 eenpersoonskamers en 5 tweepersoonskamers en bood daarom plaats aan 38 bewoners. De omvang van de kamers was zeer beperkt: 12 m2 voor de eenpersoonskamers en 16 m2 voor de 2 persoonskamers. De kamers hadden opklapbedden, centrale verwarming (oliestook) en een radio aansluiting. De badkamers met douches en de toiletten waren binnen 10 meter afstand van de kamers op de gang gesitueerd. Op de kamers mocht vanwege de brandveiligheidsvoorschriften onder geen voorwaarde worden gekookt. In elke gang was een keukentje gesitueerd, waar bewoners iets extra konden klaarmaken voor bezoekers. Het ontbijt werd op de kamers gebracht, zodat bewoners 's morgens niet aan een bepaalde tijd van opstaan waren gebonden. De overige maaltijden werden in de eetzaal opgediend. In de gangen werden twee kleine conversatieruimten ingericht en op het dak een dakterras. De Heilooër Stichting voor de Bejaardenzorg diende het bouw- en financieringsplan in bij de Gemeente. Met onderstaande brief van 19 juli 1956 legde de Gemeente het plan voor aan omwonenden. Er werden geen bezwaren ingediend, zodat de Gemeente akkoord ging met de bouwplannen. Verder ging de Gemeente akkoord met het fnancieringsvoorstel. De investering bedroeg f 269.000, waarop een rijksbijdrage van f 57.000 werd verkregen, zodat een te financieren bedrag van f 212.000 overbleef. Hiervoor werd via de Gemeente Heiloo een annuïteitenlening afgesloten. De bouw werd opgedragen aan de Gebr. Kaandorp. Al spoedig kon de 'De oude Pastorij' uit ca. 1950 van voor de verbouwing. 26

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 28