Het huis van groenteboer Klaase Mooie plannen, de plannen voor hei bejaarden huis, maar het huis van de familie Klaase aan Het Groentje stond in de weg en Arie en Alie Klaase weigerden te vertrekken. In de winter van 1956 werd de eigenaar van de groente- en vishandel behoorlijk onder druk gezet: "Dé heer K. dient zo langzamerhand ervan overtuigd te zijn dat met zijn belangen rekening zal worden gehouden en er mag toch zeker van hem worden geëist dat hij te dien opzichte het volle vertrouwen schenkt aan het gemeentebestuur Dhr. K. en zijn gezin hadden geen vrolijke win ter. Men probeert voor hem een bedrijfspand in Bergen te verkrijgen. De gemeente is bereid naast de opbrengst van de verkoop van het pand in Heiloo een lening te verschaffen. Uiteindelijk gaat Klaase akkoord en betrekt een huis aan de Kennemcrstaatweg in Heiloo. Blijkbaar een goe de aanleiding om de handel in groente en vis te beëindigen. Hij heeft daarna 22 jaar een agent schap voor de Alkmaarsche Courant behartigd. r Tekst uit de Heilooer Cronyck 2008. lastiger dan nieuwbouw in Oost. Bovendien zou de omvang van het verzorgingshuis in de variant pastorie kleiner zijn, doch mogelijk meer intimiteit en sfeer voor de bewoners hebben dan nieuwbouw. Het comité koos voor de variant pastorie en vroeg de Gemeente om medewerking. Verder had zij onderhandeld met diverse partijen en schreef op 10 januari 1956 dat de kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Gemeente bij monde van de heer G. Melgers de pastorie als woning voor haar predikant wenste af te stoten en bereid was om deze ten behoeve van het stichten van een verzorgingstehuis te verkopen voor een bedrag van f 39.000. Voorts had het comité ook al overlegd met de eigenaar van het perceel aan de Burenweg grenzend aan de tuin van de pastorie, omdat dit perceel nodig was voor het realiseren van het woongedeelte van het nieuwe verzorgingstehuis. Deze eigenaar (van Houten) was bereid de grond te verkopen voor dezelfde prijs als waarvoor hij deze gekocht had. Ten slotte wees het comité de Gemeente op de mogelijkheid om ook het perceel naast de pastorie, en bewoond door de heer A. Klaasse, te kopen voor de tuin (al was dit niet eenvoudig zoals blijkt uit bijgevoegde tekst) en eventuele latere uitbreiding (eigenaar: de heer Asjes). Het comité vroeg vervolgens de heer J. Rus jr. om een verzorgingstehuis te ontwerpen. Volgens het ontwerp kreeg het verzorgingstehuis 22 eenpersoonskamers en 4 tweepersoonskamers. Hierdoor zou de bestaande pastorie worden uitgebreid met een woongedeelte: een lange vleugel voor kamers aan de linkerzijde. De 'Oude Pastorie' zou een ingrijpende verbouwing moeten ondergaan en zou een eetzaal, een recreatieruimte, een ziekenzaal en enkele personeelsvertrekken omvatten. Al spoedig bleek, dat de belangstelling voor een plaats in het tehuis zo groot was dat een wachtlijst moest worden aangelegd. Het stichtingsbestuur moest besluiten om slechts ouderen uit Heiloo op te nemen. De behoefte bleek dus veel groter dan B&W eerder op basis van haar onderzoek had ingeschat! Het ontwerp zag er conform de bouwtekening als volgt uit. Dit is een maquette van het nieuw te stichten verzorgingstehuis „De Oude Pastory"Er zijn plannen om, in verband met een Brinkvorming, het noor delijk gedeelte van 't Groentje mettertijd weg te breken. Bij het maken van de maquette heeft men daar reeds rekening mee gehouden. Zoals u ziet zal ,.De Oude Pastory" daardoor nog gunstiger komen te liggen. V In de Uitkijkpost verscheen een afbeelding van de maquette: 25

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 27