A Feest bij de opening inschrijver Huiberts jr. te Alkmaar te zijn voor 5.397,= zodat de begroting fors zou worden overschreden: de gunning wordt aangehouden. Na overleg met de architect en de raad krijgt hij toch voor die prijs de opdracht, maar er zullen wel enige bezuinigingen op de bouw worden toegepast, die later bij de staat van meer- en minderwerk zullen worden verrekend. Er wordt steeds op de centen gelet: voor de kluis wordt een tweedehands kluisdeur aangeschaft, en alles in het oude raadhuis wat nog bruikbaar is wordt naar het nieuwe overgebracht. Ook de omgeving van het raadhuis moet worden opgeknapt. Het terrein waarop het raadhuis wordt gebouwd, is opgehoogd; de omgeving moet daaraan worden aangepast en de Raadhuisweg worden verbreed tot ten minste 6 meter - drie jaar daarvoor was deze weg zo genoemd, daarvoor heette hij (De) Omloop. Architect Saal maakt een plan voor de verbreding van deze weg. Het stuk voor het raadhuis wordt al voor de opening opgeknapt; het overige gedeelte zal worden gedaan in de komende wintermaanden in het kader van de werkverschaffing - de gemeente heeft van de sloopwerken van de Cadettenschool te Alkmaar zeer goedkoop veel puin kunnen aankopen, zodat de werklozen in de wintermaanden hiermee productieve arbeid kunnen verrichten. Op 11 November is dan de laatste vergadering van de gemeenteraad in het oude raadhuis. Ondanks al zijn gebreken wordt er toch wat weemoedig afscheid genomen; de burgemeester: afscheid van onze vriend het oude Raadzaaltje. De bouw verloopt voorspoedig en het raadhuis zal officieel geopend worden op 24 November om 14.30 uur. De aanwezigheid van de Commissaris der Koningin hierbij wordt zeer op prijs gesteld; deze is dan verhinderd, zodat de opening een dag later zal plaatsvinden en zo wordt op 25 November 1927 om 15.00 uur het raadhuis officieel en feestelijk in gebruik genomen. Op instigatie van "Heiloo Vooruit" wordt er een feestcommissie opgericht onder voorzitterschap van Op vrijdag 25 november 1927 werd het nieuwe raadhuis - architect D. Saal, aannemer M. van Steeg - officieel in gebruik genomen. Behalve de gemeentebestuurders en hun echtgenotes, de commissahs van de koningin in Noord-Holland en burgemeesters uit de omgeving, waren ook de dominee, de pastoor en de gemeentearts bij dit feestelijk gebeuren aanwezig. Op de foto komen onder anderen voor, van links naar rechts en van voor naar achter: commissaris van de koningin jonkheer Roëll, burgemeester jonkheer N. van Foreest, A.J.C. Maas Geesteranus, W. Bruul en J. Ligthart: daarachter onder anderen: mevrouw V.d. Vall, dr. L. Hoekstra, mevrouw Bruu-Lont, mevrouw Maas Geesteranus, burgemeester Wendelaar van Alkmaar, mejuffrouw Maas Geesteranus, burgemeester Nieuwenhuijsen van Limmen, gemeentesecretaris Koelman van Alkmaar, dominee D. Eilerts de Haan en pastoor AJ.M. van Meeuwen, 22

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 24