Het raadhuis uit 1927 met daarnaast de veldwachterswoning. glas-, schilder- en behangwerk wordt apart aanbesteed; hiervoor zijn 9 inschrijvingen ingekomen, de duurste van D. Oud te Heiloo voor 1.893,=, de goedkoopste voor 947,= van J. Langeberg te Alkmaar. Bij nadere informatie blijkt deze zich te hebben vergist: voor die prijs kan het niet. Het werk wordt gegund aan de een na goedkoopste, aan G. Bakker, Alkmaar, voor zijn inschrijvingssom ad 1.343,=. Als dagelijks opzichter voor het gehele werk wordt aangesteld M. Deutekom voor 120,= per maand. Op 20 April vindt de eerste steenlegging plaats. Tijdens de bouw moeten er nog verschillende practische zaken worden geregeld. Er komt een telefooninstallatie, bestaande uit een toestel in de kamer van de burgemeester, van de secretaris en in de woning van de conciërge. De firma A.B. de Rooij uit Heiloo mag voor 275,= de electrische installatie aanleggen; hij was niet de goedkoopste, maar met het oog op het onderhoud is een plaatselijke installateur te verkiezen boven iemand uit Alkmaar, die goedkoper was. De centrale verwarming, waarop ook het huis van de conciërge wordt aangesloten, wordt verzorgd door Wolters en Dros te Amersfoort. De betimmering van de raadzaal geschiedt voor 980,= door W.A. Mossel, eveneens een Heilooër; deze mag ook de 18 stoelen voor de raadzaal vervaardigen die door Saal zijn ontworpen; in de stoel van de voorzitter is het gemeentewapen aangebracht. De stoffering geschiedt bij inschrijving, en wordt gegund aan de laagste inschrijver, Vroom en Dreesmann te Alkmaar. Inmiddels heeft architect Saal een vereenvoudigd ontwerp voor een conciërgewoning in dezelfde stijl als het raadhuis gemaakt met een begroting van 4.800,=. Bij de aanbesteding op 8 Augustus 1927 blijkt de laagste tïturtl. 'LWL [KtSTfcWAKT Veel Verenigingsbesturen waren aanwezig bij de opening van het nieuwe raadhuis. 21

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 23