V- Barend Hendriks Benning. Vaart uit als hooploper. Y H.' A aan de armen van 100 gulden getekend. In het archief van Heiloo is nog een akte waarin die schuld van 100 gulden aan de armen staat genoteerd. Helaas zal hij de schuld nooit afbetalen. Hij brengt het niet ver. Iets meer dan een maand later op 28 juni 1757 wordt hij genoteerd als overleden op het schip. 'Getrouwigheid': gebouwd in 1744 voor de Kamer van Hoorn op de VOC-werf in Hoorn in gebruik bij de VOC vanaf 1744 (vergaan, Goa) De bemanning bestond uit 196-259 koppen Bron: De VOC-site In 1703 trouwt Hendrik Lammerts Benning (Beuningh) met Antje Jans. Nieuw in Heiloo, vestigt hij zich als kleermaker in Sevenhuijsen tot Oesdom. Daarnaast was hij barbier, had hij armenkinderen in de kost, runde een cafeetje en was hij een kleine boer. In 1716 zijn er problemen. De schout, Pieter van der Horst, eist van Hendrik Lamberts een condemnatie (boete) van 42 Kennemer schellingen, omdat 'de gedaagde op 30 november zijn zaad-, melk- of buttermaten niet behoorlijk had laten ijken'. Het echtpaar krijgt 10 kinderen, die in de (Witte) Kerkbuurt naar school gaan, hetgeen een flinke tippel voor hen geweest moet zijn. Op 19 maart 1720 vordert Jan de Graaf schoolmeester in Heiloo van Hendrik Lambers de som van 26 stuivers over 2 jaar 'broodgeld' vanwege verlopen schoolgeld voor de kinderen. In 1722 overlijdt de moeder van het gezin, een jaar later hertrouwt Hendrik met Trijntie Maartens. Zij krijgen drie kinderen Barend Hendriks het tweede kind van het nieuwe gezin, wordt op 2 november 1725 gedoopt. Als ook de vader overlijdt, volgen in een volgend nieuw huwelijk nog 4 kinderen. Er zal toen niet veel aandacht voor Barend geweest V, l, v. J y jo -f--" i.. u-, O y j i- c- cr. Een Hooploper A ^'4 V Jan Jans vertrekt met paard en wagen naar Hoorn, VOC-Kamer 1727. Wikipedia 8

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 10