Zorgvilla C/aenenbroeck van cliënten van de Willibrordusstichting en kregen zij de naam 'De Dijk'. Dit dagactiviteitencentrum verhuisde in 2008 naar een nieuw dagactiviteitencentrum dat nu de naam Maatwerk draagt. Nadat alle cliënten elders waren ondergebracht, werden de boerderij en de opstallen afgebroken en kon de bouw van het huidige pand beginnen. Hiermee is de geschiedenis van deze plek nog niet compleet. Na de afbraak van de boerderij in 2012 vond, zoals voorgeschreven, een archeologisch onderzoek plaats met een verrassend resultaat*. Men deed een bijzondere ontdekking van sporen van een bijna 4000 jaar oude boerderij, gebouwd op de hier aanwezige strandwal. Het bleek op dat moment de oudste ontdekking van deze soort in Nederland. De sporen van deze nederzetting dateren van ongeveer 1950 jaar voor Christus, op de grens van de bronstijd en het neolithicum. Het was bijzonder interessant dat men kon herleiden dat mens en dier hier onder één dak leefden, in respectievelijk een woongedeelte en een stalgedeelte. Bron: Een nederzetting uit de overgang van neolithicum naar bronstijd, gemeente Heiloo, door drs. J. de Koning De vereniging zou graag weten waar deze boerderij stond. Deze boerderij uit 1904 stond eerder aan de overzijde en werd in 1925 verplaatst naar de huidige plek. De vereniging is nog steeds op zoek naar nadere informatie, vooral omdat het Kadaster tot nu toe geen uitsluitsel kan geven over de vroegere plek. Misschien moet de overzijde ruim worden genomen en stond het pand meer aan de Oosterzijweg. Foto's: Boerderijenstichting Noord-Holland, Dick Slagter, Archief Historische Vereniging Heiloo, De enkele stolp vóór afb/aak 35

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 37