Meubelfabriek Heiloo Tegenover de ingang van Landgoed Willibrordus, voorheen de St. Willibrordusstichting, bevindt zich sinds 2014 de zorgvilla Van Hollant Craenenbroeck met 29 appartementen. Een naam die herinnering oproept aan het Huis Cranenbroeck. Dit huis stond niet op deze plek, maar was een statig huis dat rond 1400 aan de Westerweg 21a lag. Tijdens het beleg van Alkmaar in 1573 werd dit huis in de as gelegd. Nu bevindt zich daar een boerderij. De naam van de zorgvilla heeft geen enkele historische binding met de plaats waar deze staat. Toch betreft het een plek met een vermeldenswaardig verleden. Voordat de zorgvilla Craenenbroeck hier werd gebouwd stond er de boerderij van het bekende bloembollenbedrijf De Jager en Zn. (zie de Heylooer Cronyck van zomer 2019). Dit bedrijf bestond uit een boerderij van het type 'enkele stolp' uit 1877 met de bijbehorende opstallen. Achter deze panden bevonden zich de bollenvelden. Het was een van de drie boerderijen die hier aan de Kennemerstraatweg relatief dicht bij elkaar stonden, te weten de boerderij van familie W. Swart op de Willibrordusstichting, de boerderij aan de Kennemerstraatweg 261** en de boerderij van De Jager Zn. op de Kennemerstraatweg 237. De Willibrordusstichting kocht in 1970 de tegenoverliggende boerderij met opstallen. Na een grondige verbouwing en uitbreiding aan de achterzijde kwamen er cliënten te wonen die eerder in woningen aan de Vossenakkers woonden. Het rijtje woningen op de Vossenakkers noemde men 'Buitenzorg'. De gebouwen aan de Kennemerstraatweg kregen bijna vanzelfsprekend de naam Nieuw Buitenzorg en werd ook wel Buitenzorg 2 genoemd. In de opstallen naast de boerderij was tot 1996 enige jaren de Meubelfabriek Heiloo (voorheen John Bolten Heiloo) gevestigd. Daarna werden deze bedrijfsruimten in gebruik genomen voor dagactiviteiten ten behoeve De boerderij in 1929 34

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 36