AFSCHEID HEILOOER BALLETSCHOOL MAJOLéE De Vries HEILOOER BALLETSCHOOL Toen Nel Majolée-Sieval na 1935 lid werd van Doves in Heiloo beoefende ze het turnen nog steeds als wedstrijdsport. Zij behaalde bijvoorbeeld in oktober 1952 de 1e plaats bij wedstrijden in de regio. Ook was ze begonnen turnlessen te geven aan de jongste leden. Kinderen motiveren tot beweging, liefst op speelse wijze, was haar passie. De term 'bewegingspedagoge' was daarom zeker van toepassing op haar, ook gezien haar lessen bij instellingen buiten Heiloo. Zij schroomde niet met haar leerlingen naar buiten te treden bij allerlei manifestaties. Daarnaast zette zij zich in de Doves-leden enthousiast te maken voor de ritmische gymnastiek. Dit is in de vereniging vele jaren een succesvolle activiteit geweest. Ook trad zij toe tot het bestuur van de turnvereniging. Maar al gauw werd een balletgroepje opgericht onder de vleugels van Doves. In een van de eerste succesvolle 'leerlingenavonden' was het thema "Alice in Wonderland" (november 1952). De kostuums moesten toen nog worden gehuurd en de broeders van de Stichting zorgden in de aula voor de toneelbelichting. Het ontwerpen van Wij nodigen ouders, leerlingen en verdere belangstellender; uit afscheid te nemen van de dames Beemster en en stellen tevens de gelegenheid open kennis te maken met mevr: EI/S BIJLSMA, die vanaf 3 april 1965 onder de naam van de lessen zal voortzetten in het Dorpshuis. RECEPTIE: NIEUW ADRES: Het Dorpshuis, zondag W. J. Hofdijkweg 14 28 febr. 1965 van 15 -17 uur. (Plan Oost Aankondiging afscheidsreceptie passende choreografieën voor alle 80 deelnemende leerlingen, groot en klein, was een hele klus. In maart 1955, mevrouw Majolée had de vereniging Doves dan al 15 jaar gediend, trad ze af als turnleidster en bestuurslid. Ze werd benoemd als erelid. In de volgende 10 jaren werden haar balletlessen in toenemende mate haar hoofdactiviteit. Er werd hard gewerkt in de balletlessen en er waren veel goed geslaagde uitvoeringen. De 'school' groeide uit tot meer dan 150 leerlingen. De altijd zo vitale Nel Majolé-Sieval kreeg in de periode 1964 - 1965 te maken met gezondheidsklachten. Met pijn in het hart moest zij besluiten het 'rustiger aan te doen'. Met veel dank aan Jean Thomassen en Mary Sanstra- Veenis voor hun uitgebreide informatie en foto's en Dick Slagter (foto's Hist. Ver. Heiloo). Daarnaast dank aan Martje Kiel-Buwalda, Lida Hoogvorst en Jeanette Ruiter- Gieltjes voor hun bijdragen. 1 Doves is in 1992 opgegaan in de vereniging Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH). (Zie noot 5.) 2 Informatie en foto's met toestemming van de auteur uit: 'Doek op voor een echte ster', Jean Thomassen, Den Haag 2017 3 Interesse in de levensloop van Ine Veen? Dan wordt het lezenswaardige en gedetailleerde boek aanbevolen te lezen: 'Doek op voor een echte ster' van Jean Thomassen (ISBN: 978-90-8759-687-3). 4 Ine Veen, Moord namens de 'Kroon', Soesterberg 2007. 5 Jan de Gruijter, Piet Stoffers, Heiloo, toen het dorp nog dorp was, Zutphen 2008, blz. 137 6 Idem, blz. 36 7 Tot 1996 bestond de orde uit graden met onder andere eremedailles in goud, zilver en brons. Daarna werd ter vervanging het 'lidmaatschap' van de orde ingevoerd met graden en eretekens van onder andere officier, ridder en lid van de orde van Oranje-Nassau. 8 Ruim 40 jaar geleden werd ritmische gymnastiek voor het laatst in Heiloo beoefend. Dat betekende onder meer dat zij haar balletschool in andere handen diende te leggen. In februari 1965 nam zij afscheid van haar balletklassen. Tegelijkertijd stopten de dames Beemster (balletlerares) en De Vries (pianiste) met hun bijdragen. De receptie ter gelegenheid van het afscheid werd zeer druk bezocht. Onder meer was Mw. Majolée, mei 1980 het college van burgemeester en wethouders aanwezig en voerde burgemeester Pesman het woord. De balletlessen werden voortgezet onder leiding van Els Bijlsma. Op 8 oktober 1986 overleed mevrouw Majolée-Sieval op 75-jarige leeftijd. Veel jonge mensen in Heiloo zijn met veel plezier door haar in beweging gebracht. 19

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 21