18 vrijwilligers, 'bezige bijen', die het voortouw namen en nemen bij tal van verenigingsactiviteiten. Zo'n prominente bezige bij was de tandtechnicus Nico (Nicolaas) Majolée. Hij was een belangrijke steun voor zijn vrouw bij de organisatie van de balletklassen. Bij de repetities en uitvoeringen was hij onmiskenbaar actief op en achter het toneel. De danseresjes werden geacht ook zijn aanwijzingen te volgen, wat N. Majolée, 1990 overigens niet altijd goed begrepen werd. Daarnaast vervulde hij tal van bestuurlijke functies. De politiek en de zorg voor ouderen hadden zijn speciale belangstelling, maar hij vervulde tal van andere maatschappelijke functies. Zo nam hij in 1951 het initiatief om de voormalige onderwijzerswoning als verenigingsgebouw (Dorpshuis) te benutten en was gedurende 16 jaar voorzitter van de beheersorganisatie daarvan. Een andere activiteit waar hij als oprichter en organisator veel voor heeft betekend was de Heilooër Stichting Bejaardenzorg (1955). Bekend en geliefd waren de jaarlijkse bejaardentochten die met veel feestelijkheden gepaard gingen. Een groot aantal van die tochten met glunderende 'oudjes' is op film gezet. Van de Stichting Openbare Leeszaal was hij medeoprichter en bestuurslid. Bewegingspedagoge Nel Majolée-Sieval (1911- 1986) Nel Sieval was in haar jeugd in Leiden lid van de turnvereniging Concordia. Zij heeft voor haar huwelijk (1935) in Leiden deelgenomen aan verschillende turnwedstrijden, maar daarover is niet veel bekend. Wel bekend is dat zij in deze vereniging in aanraking kwam met de zogenaamde ritmische gymnastiek. Over deze speelse vorm van turnen was zij meteen enthousiast. Ritmische gymnastiek, een sport voor meisjes en vrouwen, is in het begin van de 20e eeuw ontstaan. Het is een combinatie van dans, acrobatische bewegingen en choreografe. Bij deze vorm van gymnastiek maakt men tijdens de oefeningen en uitvoeringen gebruik van vijf materialen: touw, hoepel, bal, knotsen van rubber en een lint. Oefeningen worden soms, maar wedstrijden worden altijd, muzikaal begeleid. (Sinds 1984 is de sport olympisch.) Koninklijke onderscheiding hr. Majolée, 1980. Foto: Hist. Ver. Heiloo fractie van de gemeenteraad van Heiloo als socialist van de oude stempel. In 1974 werd hem daarvoor de zilveren Eremedaille van de gemeente Heiloo toegekend. Naast dit alles was hij als bestuurslid ook nog actief binnen het Instituut Voor Arbeidsontwikkeling (IVAO), later NIVON geheten, waarvoor hem het erelidmaatschap ten deel viel. Zo'n 20 jaar was hij correspondent van de Uitkijkpost. Zijn invloed op de berichtgeving in het weekblad kwam hem soms wel eens op kritiek te staan. In april 1980 kreeg hij een koninklijke onderscheiding uitgereikt door burgemeester Glijnis, een onderscheiding in de Orde van Oranje-Nassau in goud Na het overlijden van zijn echtgenote in 1986 trok de heer Majolée zich steeds meer terug uit het maatschappelijk leven. In 1999, 13 jaar na het heengaan van mevrouw Majolée, overleed hij. Iemand met grote maatschappelijke betrokkenheid en een prominente aanwezigheid in Heiloo. Maar vooral in de gemeenteraad leerde men hem goed kennen. Zacht gezegd was hij niet op zijn mondje gevallen. Zo'n 17 jaar maakte hij deel uit van de PvdA- Doves-meisjes energiek op weg naar een uitvoering, op het gemeentelijk sportterrein ('Melcoterrein') 1948. Links mw. Majolée- Sieval Foto: Hist. Ver. Heiloo

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 20