zij STBiKS mmf Kop van artikel in Margriet, augustus 1960 die bladen hoopvol stemmen. Maar een hoge uitslag bij de wedstrijden in Rome lag niet in de lijn der verwachting en werd dan ook niet bereikt. Er kon bij de zes onderdelen niet worden opgebokst tegen de veruit favoriete Sovjetunie (1e) en de landenploegen van Tsjechoslowakije (2e) en Roemenië (3e). De Nederlandse dames vielen buiten de medailles, ze behaalden de 14e plaats. Verrassend en onverwacht was wel dat Lineke na Bep van Ipenburg-Drommel als 2e in de rangschikking van de zes Nederlandse deelneemsters eindigde. Uiteraard werd Nederlands 2e turndame na terugkomst in Heiloo enthousiast ontvangen en gefêteerd. De feestelijkheden begonnen met een ontvangst op 12 september op Schiphol. De voortzetting was 's avonds in het gemeentelijk gymlokaal, het thuishonk van Doves, aan het Slimpad. Vertegenwoordigers van vele verenigingen in het dorp en natuurlijk leden van Doves waren daarbij aanwezig. Loco- De turnploeg voor Rome, Margriet augustus 1960, linksonder Lineke Lineke Majolée, gesecondeerd door haar vader en moeder, wordt gefeliciteerd door loco-burgemeester Schuyt, sept. 1960. burgemeester Schuyt kreeg het woord na Doves-voorzitter Vennik. Namens de gemeente werd een 'royale' doos bonbons overhandigd. De heer Vennik verraste de sportvrouw eerder met een 'Italiaanse koffiepot'. De heer Beemster sprak namens Eensgezindheid; het muziekgezelschap had graag een muzikale hulde gebracht, maar de tijd van voorbereiding was te kort Ten slotte betrok de heer Majolée, de trotse vader van Lineke, Rie Swart- van Geene, de trainster van Doves, in de huldeblijken. Sportvrouw Lineke, in Olympisch tenue, hoorde, naar verluidt, alles geamuseerd aan. De Italiaanse koffiepot kwam goed van pas, want in november trouwde Lineke met Joop Muller. Een turnhuwelijk, want Joop was, als voorzitter en cvompetitieleider, zeer actief binnen de vereniging Doves. Lineke begon haar sportcarriëre geleidelijk af te bouwen. Wel bleef ze actief binnen Doves, onder meer door leiding te geven aan het turnen en aan een volksdansgroep. Zij overleed in 2015 op 76-jarige leeftijd in de nasleep van de gevolgen van een tragische aanrijding in Alkmaar. Bestuurder Nico Majolée (1910 - 1999) Een belangrijke component in het maatschappelijk leven in Heiloo was en is het verenigingsleven. Het wel een wee van de verenigingen is sterk afhankelijk van zeer actieve 17

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 19