De familie Majolée 16 exposities en kunstmanifestaties. Ook vond zij nog de tijd om een aantal boeken te schrijven, waaronder een opzienbarend boek over de moord op Pim Fortuyn In 2004 eerde Heiloo haar met een onderscheiding als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op leeftijd gekomen en met een zeer zwakke gezondheid beperkte zij zich de afgelopen jaren voornamelijk tot het verzorgen van dieren. Thans, 2021, kampt zij met grote gezondheids-problemen. Gelukkig voor haar is zij in de nabijheid van haar Jean Thomassen die met grote compassie zijn muze en partner verzorgt. Aangestipt mag worden dat het Mevrouw Majolée is geweest die haar het eerste duwtje heeft gegeven in de richting van een carrière als actrice. In het voorafgaande is de focus grotendeels gelegd op de balletlessen van mevrouw Majolée. Maar dit artikel zou niet compleet zijn als in het verlengde hiervan geen aandacht zou worden besteed aan de betekenis van de leden van de familie Majolée voor Heiloo bij tal van activiteiten. In wat volgt wordt de familie belicht. Topturnster Lineke Majolée (1938 - 2015) Reeds op jonge leeftijd werd tijdens de gymnastieklessen bij Doves duidelijk dat de jonge Lineke Majolée, in de voetsporen van haar moeder tredend, beschikte over veel turntalent. In de balletgroep van haar moeder was zij eveneens een van de betere danseressen. De Alkmaarsche Courant van 16 augustus 1955 schrijft bijvoorbeeld in een verslag over een uitvoering van de balletgroep: "Een extra woord van hulde voor de jongedames Lineke Majolée en Lucienne Rozendaal voor hun dans "Het afspraakje". En in februari 1957 danste zij "Een charmante solo op muziek van Strauss". Ook nog behaalde zij in 1952 eerste plaatsen bij atletiekwedstrijden, onder andere bij het hardlopen en verspringen. Het turnen had echter duidelijk haar voorkeur. In 1954 werd zij clubkampioene bij de meisjes. De Uitkijkpost van 1955 vermeldde dat Lineke de eerste plaats had veroverd in een wedstijd van de keurkring Alkmaar tegen de keurkring Amsterdam met een hoge waardering voor haar brugoefening. Spoedig trad zij toe tot de landelijke selectieploeg van jeugdturnsters. In oktober 1957 werd zij jeugdkampioene van Noord-Holland en op 16 december 1957 behaalde zij in Leeuwarden de Nederlandse jeugdtitel. Overigens was haar medelid van Doves Thea Beekman haar in 1955 als jeugdkampioene voorgegaan, Lineke behaalde toen de tweede plaats. (Tussendoor verkreeg zij in november 1955 ook nog het praktijkdiploma 'machineschrijven'.) De beide dames traden toe tot de Lineke in actie, 1959 keurturnselectie van de jeugd van de KNGV, het Nederlands gymnastiekverbond. De damesgroep van Doves uit Heiloo nam destijds regionaal en landelijk een vooraanstaande positie in bij de toen gehouden wedstrijden. De dames van Doves werden in 1955 nationaal kampioen. In 1958 werd Lineke uitgenodigd tot deelnemen aan een selectiewedstrijd, de halve finale, voor de damesturnploeg van de KNGV. Dat ging bijna mis, want tijdens selectiewedstrijden in november te Utrecht viel zij bij een oefening uit de ringen. Haar toestand leek aanvankelijk zo ernstig dat ze per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis ter plaatse werd vervoerd. Gelukkig viel de blessure mee en kon zij alsnog deelnemen aan de later in die maand af te werken finale. Dit bracht haar tot een reserveplaats voor de landelijke turnploeg. In 1959 trainde zij al mee als volwaardig lid. Maar het hoogtepunt moest nog komen. Op 21-jarige leeftijd werd zij uitgenodigd om zich, na veel strijd, als zesde (en laatste) dame voor te bereiden op deelname van Nederland aan de op de in augustus - september 1960 te houden Olympische Spelen in Rome. De Alkmaarsche Courant reageerde lovend op deze uitnodiging: "Lineke Majolée bereidt zich voor op de Olympische Spelen. Een rijke oogst van lauweren is de charmante 21-jarige niet naar het hoofd gestegen". Op 22 augustus vertrok zij: "samen met de andere leden der turnploeg om de Nederlandse driekleur te vertegenwoordigen". Grote foto's in Margriet en Panorama moesten de lezers van Nederlands Jeugdkampioen, 1957. Foto Hist. Ver. Heiloo

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 18