komen dansen. Ine vertrok naar deze stad in 1956. Dit was het begin van haar 'zeven Duitse jaren'. In Hannover danste zij onder de leiding van de beroemde Yvonne Georgi. Naast het dansen studeerde Ine nog aan de Akademie für Musik voor het dansexamen. Dat was een strikte eis van de leiding van het gezelschap. Het harde werken was wel een aanslag op haar gezondheid. Een sollicitatie naar het Ballet der Lage Landen in Nederland liep stuk op een geldkwestie. In 1958 kreeg Ine een financieel aantrekkelijk aanbod om in Braunschweig te komen dansen. Toneelspeelster en meer Haar perfectionisme leidde in de jaren in Braunschweig zo langzamerhand tot uitputting van haar fysieke gesteldheid. Dit werd een van de redenen om naast het H Êk n dansen professionele Braunschweig 1958 toneellessen en zelfs zanglessen te nemen. Uiteindelijk slaagde zij in 1961, ondanks allerlei gezondheidsproblemen, voor haar toneelopleiding. Als opvallende schoonheid werd ze ook nog aangezocht als mannequin en fotomodel. Vooral als toneelactrice kwam ze steeds meer met veel succes op de planken te staan. Actrice in Nederland Karl Guttmann leider van het Nederlandse toneelgezelschap Ine ca. 1970 in de Zevensprong in Heiloo (thans het Ine Veen en Jean Thomassen bij het Gulden Vlies in Alkmaar 1992. Foto Joop Boek, FotoBoek, Alkm. Crt. Ensemble benaderde Ine in 1963 voor een rol in een toneelstuk. Haar tegenspelers daarin waren niet de minsten, namelijk Mary Dresselhuis en Ko van Dijk. Met dit toneelstuk werd haar naam als toneelactrice in Nederland gevestigd. Het moet mevrouw Majolée veel plezier hebben gedaan dat Ine, tussen alle drukke bezigheden door, aanwezig was tijdens de bijeenkomst op 28 februari 1965 waarin mevrouw Majolée afscheid nam van haar balletschool. Naast het toneelspelen volgden rollen in tv-series, zoals het populaire 'Dagboek van een herdershond' (1978-1980), in films, zoals een 'A Brigde too Far' (1977) en hoorspelen. Geruchtmakend was de speelfilm 'Blue Movie' (1971) van Wim Verstappen en Pim de la Parra, waarin zij naast de jonge acteurs Hugo Metsers en Carry Tefsen op het doek werd gebracht. In 1979 keerde zij van Amsterdam terug naar Heiloo. Beeldend kunstenaar in Heiloo In het begin van de jaren '70 leerde zij de kunstenaar Jean Thomassen kennen. Daarmee werd de basis gelegd voor een gedeeld leven waarin beiden elkaar in hoge mate inspireerden. Terwijl Ine nog actief was als actrice begon zij onder leiding van Jean met het schilderen. De succevolle expositie van haar schilderwerk woon- en praktijkhuis van huisarts Hartong) was de start voor deelname aan veel Schilderij van Ine Veen 15

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 17