Verdere levensloop van Ine Veen3 'Het Gulden Vlies', Alkmaar 1954, uitvoering van de Cancan van de Alkmaarse Balletschool met v.l.n.r. Annemarie Kühne, Corrie Crouwel, Bep Beemster, Ria Bel, Ria Spruyt en Ine Veen. Bloemencorso 5 mei 1952, 1e prijs. De danseressen voorop dragen de letters LEGRA, Ine van Dijk aangeduid met pijl. Mw, Majolée geheel rechts. later mevrouw Majolée bij de balletlessen in Heiloo ging assisteren. Het dansen begon zo langzamerhand de belangrijkste plaats in haar leven in te nemen. Bij de uitvoeringen van de Alkmaarse balletschool in de stad, in het Gulden Vlies en daarbuiten, zoals in De Rustende Jager in Heiloo, werd duidelijk, ook in de pers ("Ine van Dijk talentvol"), dat Ine boven haar medeleerlingen uitstak. Reden voor Marinus van de Nieuwenhoff om op een dag een gesprek te arrangeren met de niets vermoedende moeder van Ine. Marinus had Ine geruime tijd speciaal geobserveerd en verraste Ine en haar moeder Carolina met zijn overtuiging dat Ine, beroepsmatig gezien, een uitstekende ballerina zou kunnen worden. De Alkmaarse Balletschool kon haar in dit opzicht geen passende begeleiding bieden. Aangeraden werd om gewapend met zijn aanbeveling contact op te nemen met de professionele opleiding van Nel Roos in Amsterdam. Zo geschiedde het. Ine startte de opleiding voor een professionele loopbaan als danseres. Balletdanseres Door het operagezelschap van de Scala van Milaan werd in het kader van het Holland Festival in 1955 in Den Haag de opera "L'Italiana in Algeri" van Rossini opgevoerd. Ter versterking van het gezelschap had men op korte termijn een aantal goede balletdanseressen nodig. Een aantal leerlingen van Nel Roos mocht auditie doen. Drie werden uitgekozen onder wie Ine en ook Antoinette (Els) Mulder. Els Mulder, later Els Bijlsma, zou in 1965 in Heiloo de opvolger worden van mevrouw Majolée. Zo begon Ines professionele carrière als balletdanseres. Bij een van de uitvoeringen van de opera was ook de leidster van het operagezelschap van Hannover in de zaal aanwezig. Dit leidde tot de aanbieding om in Hannover te Ine ca. 1949 op een tafeltje in de voortuin in Heiloo duidelijk uitblonk in die lessen. Het toeval wilde dat de moeder van Lineke een balletgroepje in het leven had geroepen. Lineke troonde Ineke, inmiddels Ine(ke) van Dijk genaamd, mee naar de balletlessen. Daar werd al snel duidelijk dat Ine uitgesproken veel talent had. Mevrouw Majolée vond dat ze les moest krijgen op een hoger niveau en verwees haar naar de Alkmaarse Balletschool van Annemarie Kühne en 'balletmeester' Marinus van de Nieuwenhoff. Daar leerde Ine Bep Beemster kennen die 14

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 16