Ine Veen, een zeer getalenteerde, veelzijdige doorzetter 13 Jeanette Gieltjes als boselfje "Illusia" in "Gestolen vleugeltjes", Willibrordusstichting april 1966 we voerden toen de dans van de "Gestolen vleugeltjes" uit, werd ik in de Alkmaarsche Courant vermeld als "een aangeboren danstalent met veel gratie". Het bleek dat de bekende danspedagoge Nel Roos, door wie Els Bijlsma was opgeleid, toen ook aanwezig was in de zaal. Ik mocht auditie bij haar in Amsterdam doen, maar mijn ouders waren daar te bezorgd voor. Ik was nog jong en kon me toch wel gemakkelijk bij hun mening neerleggen. Ik weet dat later enige leerlingen uit Heiloo de balletopleiding bij Nel Roos zijn gaan volgen. Ik heb een fijne tijd gehad tijdens de V.l.n.r.: Marjo Gibbets, Lauren Zwart, Jeanet Gieltjes, Isabel Spanjaard, Paulien van Buitenen balletlessen van mevrouw Majolée en Els Bijlsma. Ik denk er met veel plezier aan terug. Het viel mevrouw Majolée al heel gauw op dat zij een bijzonder getalenteerd danseresje onder haar hoede had. Reden om Ineke van Dijk te adviseren het 'hogerop' te zoeken. Toen kon men nog niet bevroeden dat het frêle danseresje uit Heiloo een mooie, maar turbulente toekomst tegemoet ging. Van de planken van Heiloo naar de grote theaters In 1949 verhuisde Ine Veen, geboren in 1937, met haar alleenstaande moeder van Koog aan de Zaan naar Heiloo. Haar moeder, Carolina, die was gescheiden van de timmerman Kees Veen, had al een roerig leven achter de rug. Het door de vader van Carolina gearrangeerde huwelijk van Carolina met de timmerman Veen was geen succes. De verhuizing naar Heiloo had te maken met wederom een gearrangeerd huwelijk; Ines moeder Carolina trouwde in deze periode 'met de handschoen' met een in Indonesië verblijvende heer Van Dijk. De oorlogsperiode in Koog aan de Zaan was voor Ine en haar moeder een tijdperk waarin armoede en andere oorlogsellende overheersten. Een belangrijk lichtpuntje voor Ine was de deelname aan de danslessen van mevrouw Pet in het buurthuis "Ons huis". Ine kreeg onder andere de rol als 'hoofdelfje' in de uitvoering in het buurthuis van de elfendans van kleinste danseressen. Daar en toen ontstond haar grote fascinatie voor ballet. Ze verzamelde vanaf die tijd, voor zover dat mogelijk was, allerlei knipsels van balletsterren, Anna Pavlova (gestorven in 1931 in Den Haag) voorop. Wonende in Heiloo op Het Zevenhuizen in Heiloo leerde zij tijdens gymnastieklessen Lineke Majolée kennen die Balletuitvoering o.l.v. mw. Majolée, 6 februari 1965. Dans op een adagio van Schubert In de Willibrordusstichting.

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 15