programma —j leerlingen-avond 1 Jeanet Ruiter-Gieltjes vertelt f 1,23 i m 12 Het Dorpshuis aan de Willibrordusweg. Voormalige woning van het schoolhoofd van de Nic. Beetsschool. Foto: Hist. Ver. Heiloo kende ik grotendeels wel. Blijkbaar waren de andere meisjes afkomstig van het katholieke deel van het dorp. Dat was wel zo leerzaam. De uitvoeringen waaraan ik deelnam vonden plaats in De Rustende Jager. Een dans op muziek van Johann Strauss jr, de Annen Polka, staat mij nog goed voor de geest. We dansten met zelfgemaakte spiegeltjes (kartonnetjes beplakt met zilverpapier) in de hand, die op de maat van links naar rechts en omgekeerd werden bewogen. Ik mocht ook een keer met de 'grote' meisjes meedoen op het toneel. Echter tijdens het optreden stond ik even stil om te kijken of ik mijn moeder in de zaal zag zitten. Meneer Majolée, die altijd betrokken was bij de organisatie van de uitvoeringen, was 'not amused'. De ouders in de zaal vonden het wel amusant merkte ik na afloop gezien de lieve blikken. Vele jaren later heb ik in balletlessen, die voor ouderen werden georganiseerd door het Trefpunt en werden gegeven door Greetje Klaase, nog veel plezier gehad van de in de lessen van mevrouw Majolée geleerde vijf posities en de 'pas de bourree'. En ook de Annen Polka kwam me weer bekend voor toen we die gingen spelen met het Alkmaars Senioren Symfonieorkest. Zo hebben de balletlessen in mijn jeugd mij veel geleerd. Wij kwamen in 1963 in Heiloo aan de Bergeonstraat wonen. Ik denk dat ik nog in hetzelfde jaar leerling werd van mevrouw Majolée, een zachtaardige dame. De balletlessen werden door haar gegeven in het Dorpshuis. Een jonge balletlerares Bep Beemster assisteerde haar. Ik kan me nog goed herinneren dat in de ruimte waar de lessen werden gegeven een grote zwarte kachel stond. Voordat de les begon moesten we als leerlingen zelf de barre optuigen, zware ijzeren stangen die in blokken beton waren gegoten. Tijdens de oefeningen kraakte de houten vloer mee met de muziek van de pianiste, mevrouw De Vries. Mijn eerste balletschoentjes kocht ik bij Helling aan de Kennemerstraatweg. In die tijd begon ik al een plakboek bij te houden met allerlei balletfoto's en ook krantenknipsels over onze uitvoeringen. Ik heb nog goede herinneringen aan de uitvoering in de aula van de Willibrordusstichting in februari 1965. Dat was de laatste uitvoering met mevrouw Majolée, die vanwege gezondheidsredenen de balletklassen overdroeg aan Els Bijlsma. Els Bijlsma nam haar taak als balletlerares heel serieus en bracht ons door haar ervaring en vakkennis op een hoog niveau. We kregen later les van haar aan de Kennemer-straatweg, een pand waar Els Bijlsma boven woonde en beneden de balletzaal was. Mevrouw Gibbels, een heel vriendelijke vrouw, begeleidde toen de oefeningen op de piano. Naast klassiek ballet deed ik ook mee aan de lessen jazzballet. We hebben ook gedanst bij de uitvoering van "Die Lustige Witwe" van de operettevereniging. Dat was een heel plezierige ervaring. Bij de eerste uitvoering onder leiding van Els Bijlsma in de aula van de Willibrordusstichting in april 1966, TEVENS BEWIJS VAN TOEGANG tot de van de HEILOQËR BALLETKLASSEN EN -GROEPEN onder leiding van Mevr. Majolée en Mej. Beemster, l I op zaterdag 6 februari 1965 t in de Aula van het Psychiatrisch-Centrum j St, Willibrordusstichting) j te Heiloo Met medewerking van: i Mevr. de Vries, piano I Mevr. Gibbels* piano f Agnes Zorg, piano Elma Teitsma, gitaar Tijdens de uit voting ,van een- programma-nummer blijven de deuren gesloten. Aanvang 8 uur precies - Zaal ofcen 7.30, uur Entré« Programmaboekje van de leerlingenavond in feb. 1965

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 14