TIES EN AANVULLINGEN Nijenburg Booggaard 5,00 Een nieuw boek ÏERIWNER1 Heiloo MEER Dan 1000 JAAR Het Melcoterrein De Ee, D'Ye, De Die, Het Die, Eeuwenoud cultuurgebied, Prachtige natuur 14,95 Het nieuwe Straatnamenboek van Heiloo (momenteel uitverkocht) 14,95 Meer dan 1000 jaar Witte Kerk in Heiloo 29,50 Het Melcoterrein, van weiland naar woonwijk 14,95 Heiloo, een dorp in oorlogstijd, deel 1 9,95 Kunst in Herinnering, een eerbetoon aan overleden kunstenaars van Heiloo 7,95 Nieuwe Stolpersteine-publicatie 5,00 Kampeerterrein Groot, Holleweg 5,00 Pakhuis Dekker 12,50 Curieus Kabinet, een 17de-eeuws pronkkabinetje van Nijenburg 12,95 Deze titels zijn te koop in ons Historisch Museum Heiloo. Daarnaast is er in ons 'antiquariaat' een reeks oudere boeken over Heiloo te koop tegen aantrekkelijke prijzen. U kunt bij ons pinnen! De St Willibrordusstichting, van landgoed Ypestein tot landgoed Willibrordus 16,50 'De St. Willibrordusstichting - van Landgoed Ypestein tot Landgoed Willibrordus' is de titel van het niei boek dat recent werd uitgebracht door de Historische Vereniging Heiloo. Het is geschreven door Dick Slagter. In dit boek worden de belangrijkste wetenswaardigheden van de vroegere Willibrordusstichting ofwel het tegenwoordige Landgoed Willibrordus beschreven. Het behanc de ruim 400-jarige geschiedenis van het terrein en de aanwezige en verdwenen gebouwen. Er wordt ruim aandacht besteed aan de kunstwerken die verschillende kunstenaars hebben nagelaten. Veel aandacht wordt besteed aan de kapel met onder andere alle aanwezige glas- in-loodramen. Verder komen de geschiedenis van het ontstaan van de Willibrordus en de gebeurtenissen op het terrein aan bod. Hierbij wordt ook aandacht besteed aan het wonen, werken en behandelen binnen de Willibrordus. De ontwikkelingen van de psychiatrische en verpleegkundige zorg in het algemeen en op de Willibrordus in het bijzonder, ontbreken vanzelfsprekend niet. wIn het boek kan men over de oorlogsjaren lezen en van meerdere anekdotes kennisnemen. Het is een boek geworden voor iedereen die zich verbonden voelt of voelde met de Willibrordus of hierin is geïnteresseerd. Hoewel het boek vooral de geschiedenis van de Willibrordus beschrijft, komen liefhebbers van rijksmonumenten en kunst ruim aan hun trekken. Het geheel is rijk geïllustreerd met oude en nieuwe foto's. Het is daarmee een document dat tevens als naslagwerk kan worden gebruikt. Het boek is voor 16,50 te koop bij de vereniging en de boekhandel. De StWilllibrordusstichting van landgoed Ypestein tot landgoed Willibrordus NOGMAALS DE STOOMTRAM. De redactie Onze lezer A. den Dulk maakte ons attent op een storende fout in het onderschrift bij een foto in de Cronyck van de zomer 2020. De foto op pagina 8 van stoomlocomotief A13 betreft niet een Belgisch type loc, maar een Hollands "Backertje, een voormalige HTM locomotief die later op de lijn Leiden n naar Haarlem, e.o., omstreeks 1924 in Oestgeest werd gefotografeerd. Op pagina 10 van de zomer uitgave van de Heylooer Cronyck staat een foto van een locomotief gebouwd in België. 40

Heylooer Cronyck | 2020 | | pagina 42