Huwelijksbord S. Laman Trip en C.M. van Foreest Cornelia Mathilde van Foreest en Scato Laman Trip zijn in 1874 in het huwelijk getreden. Cornelia is bekend geworden vanwege de door haar geschreven sleutelroman 'Najaarsbladen' (1927), een romantische, openhartige en enigszins sentimentele beschrijving van de nogal verschillende karakters in het gezin van Cornelis van Foreest (1817-1875) en Johanna Elisabeth Loopuyt (1816-1877). Overgeschilderde achterkant, onder de overschildering de goudkleurige tekst: Ter eere van het voorgenomen huwelijk van Jhr Mr S. Laman Trip en Jvr C. M. van Foreest" Scato Laman Trip heeft een indrukwekkende juridische loopbaan doorlopen (was o.a. President van de Hoge Raad der Nederlanden). Zelfs twee borden hebben dienstgedaan bij de viering in 1864 van het 25-jarig huwelijk van Cornelis van Foreest en Johanna Loopuyt. In 1839 werd het door de familie van moederszijde (Van der Palm/Loopuyt) gearrangeerde huwelijk gesloten van Cornelis met zijn nicht Johanna Elisabeth. Dit was de garantie voor een forse 'warme handdruk' van schoonvader Pieter Loopuyt, bankier en ondernemer, ter aanvulling van het flink geslonken kapitaal van de Nijenburgse familie. Zowel Cornelis als zijn echtgenote waren via beide hun moeders nazaten van de zeer bekende hoogleraar Van der Palm van de Leidse Hogeschool (later Universiteit Leiden). Ruim 25 jaar is Cornelis van Foreest lid geweest van de Tweede Kamer als afgevaardigde van het gewest Alkmaar. Een belangrijke rol als dijkgraaf van de Hondsbossche Zeewering heeft hij vervuld bij de het versterken van deze zeewering met een zelf ontwikkeld plan; de gehele zeezijde van de dijk moest worden voorzien van een zware basaltglooiing. Dat 'Trouwbord' 25-jarig huwelijk Cornelis van Foreest en Johanna Loopuyt, h= 35 cm, b= 53 cm Bord met datering, 28 november 1864, h=48 cm. b=38 cm. 33

Heylooer Cronyck | 2020 | | pagina 35