13 was dit niet omdat de grond op een oude strandwal ligt. Strandwallen herbergen vaak veel sporen van vroege bewoning omdat zij hoger liggen en daardoor de bewoners bescherming tegen overstromingen boden. 'De Passage' werd opgeleverd in 2004. Het is in de eerste plaats een kleinschalig appartementencomplex. Het gebouw herbergt negen driekamerappartementen, een ondergrondse parkeergarage en een vijftal bedrijfsruimten op de begane grond. De bedrijfsruimten zijn momenteel in gebruik bij van links (zuid) naar rechts (noord): Wassalon 'de Wals', Kuyper Blom Makelaars (nieuwbouw), Bosman Hairfashion, Trots Hypotheken en Kuyper Blom Makelaars. In vergelijking met het pand van Taxi Zwart is de voorgevel (oostgevel) van 'De Passage' wat meer naar voren geplaatst. Dat is goed te zien als de tweede en de vierde foto worden vergeleken. De foto's werden weliswaar op verschillende afstand maar onder ongeveer dezelfde hoek genomen. De zwarte houten gevel van Stationsweg 91 is, zij het deels, nog zichtbaar aan de rechterkant van 'De Passage' maar nummer 93 valt helemaal weg. nummers 91 (rechts, deels verscholen achter de boom op de foto) en 93. In 2003 verruilde Taxi Zwart het stationsgebied voor een (toen nog) ruime locatie aan de Hoefsmid op het bedrijventerrein langs de A9. Vanaf dat moment onderging het voormalige taxiterrein bij het station een ware metamorfose. De foto hierboven is genomen vanaf het perron op ongeveer dezelfde plaats als de eerste foto op de vorige pagina. De enige bebouwing die op beide foto's zichtbaar is, is de torenspits van de Willibrorduskerk. Niet alleen maakt gebouw 'De Passage' (rechts op de foto) sinds 2004 de aanblik totaal anders, de nieuwbouw van woonzorgcomplex Overkerck uit 2017 onttrekt de torenspits bijna aan het zicht. Gebouw 'De Passage' werd gebouwd op het oude perceel van Taxi Zwart. Bij de voorbereidende graafwerkzaamheden werd op het terrein een bijzondere vondst gedaan: in de grond onder het voormalige pand bleek zich een waterput uit de dertiende eeuw te bevinden. Helemaal verwonderlijk

Heylooer Cronyck | 2020 | | pagina 15