12 De foto boven deze tekst stond op de voorpagina van De Uitkijkpost van 4 juni 1980. Voor de inwoners van Heiloo die wel eens met de trein reisden in die tijd en een paar decennia daarna, was dit een vertrouwd beeld. Immers, vanaf het perron van het station, kijkend naar het westen, zag je de taxicentrale van Taxi Zwart met de ervoor geparkeerde taxi's. Het is een zeldzame overzichtsfoto van het gebied uit die periode die gelukkig in het fotoarchief van Cronyck bleek te zitten. Het rechterdeel van het pand, dat op de foto maar half zichtbaar is, was de taxicentrale zelf. De op de foto niet zichtbare zijgevel rechts stond aan de Stationsweg. Het lage gedeelte in het midden was de wachtruimte voor de passagiers. Het grote linkerdeel dat helaas op de foto ook niet helemaal zichtbaar is, was de garage. Boven de garage uit steekt de torenspits van de Willibrorduskerk. De foto begeleidde een artikel onder de kop 'Taxi Zwart, flink uitgebreid' en had betrekking op de ingebruikname van de garage. Directe aanleiding tot de bouw van de garage waren de vervelende ervaringen tijdens de uitzonderlijk strenge wintermaanden van begin 1979 geweest; de taxi's moesten toen in de open lucht worden geparkeerd. Taxi Zwart was (en is) al jaren een bekende naam in Heiloo. Het van oorsprong Egmondse garagebedrijf, in 1964 begonnen met één taxi, nam in 1972 taxibedrijf Overmars in Heiloo over. Korte tijd werd het bedrijf voortgezet onder de naam 'Overmars taxi- en ambulancevervoer'. maar met ingang van 1973 heet het bedrijf Taxi Zwart. Tot 1980 werd ook een ambulancedienst verzorgd; de permanent bij het station opgestelde ambulance bepaalde daar mede het beeld. Op de foto hieronder, vermoedelijk genomen in de eerste helft van de jaren negentig is te zien dat het bedrijf, ondanks de garage, krap in zijn jasje zat in het stationsgebied. Voor de taxi's was het terrein voor het pand eenrichtingsverkeer. Een kleine aanpassing, een gedeeltelijke verharding van de groenstrook rechts, maakte het mogelijk om vanuit een aantal parkeerplekken vooruit weg te rijden. Op de foto zijn twee huizen aan de Stationsweg zichtbaar die er ook nu nog staan, de

Heylooer Cronyck | 2020 | | pagina 14