Sommige plekken in Heiloo zijn minder bekend omdat zij uit het zicht zijn of omdat zij niet langs doorgaande wegen liggen. Een van die plekken is te vinden in de driehoek van de Schuine Hondsbosschelaan - Rechte Hondsbosschelaan en de spoorbaan. Op het stukje grond langs de spoorbaan stond, nadat de grond hiervoor speciaal was opgehoogd, van 20 december 1961 tot 1967 de noodkerk van de Moeder Godskerk. Dit gebouw had eerder dienst gedaan als noodkerk van de Don Bosco in Alkmaar. 21 december 1961 werd de kerk door de deken van Alkmaar J. Kraakman ingezegend. J.A.M. Schmidt werd de eerste (bouw-)pastoor van deze nieuwe parochie. Het kerkje bood plaats aan 400 mensen. Na sluiting van het Dorpshuis vestigde ook danscentrum Ranzijn zich naast de noodkerk.Toen op de plek van de vroegere Rimboe aan de Holleweg de nieuwe kerk voor de katholieke gemeenschap gereed kwam, werd de noodkerk weer afgebroken. Voordat de noodkerk werd afgebroken diende het pand eerst nog als aardappelpakhuis van de fa. Liefting en was het meermalen doelwit van vandalisme. In 1970 werd op deze plek de nieuwe Nicolaas Beetsschool gebouwd. Dit was nodig omdat de 'oude' Nicolaas Beetsschool plaats moest maken voor het winkelcentrum 't Loo en theater De Beun. De nieuwe school werd op 9 april 1971 door burgemeester J.M. Corver-Haaften geopend met ais adres Rechte Hondsbosschelaan 24a. De school werd eertijds vernoemd naar de bekende schrijver, dichter en predikant Nicolaas Beets (o.a. schrijver van Camera Obscura en het gedicht 'Het putje van Heiloo'). Vanwege de veiligheid van de schoolgaande jeugd werd de spoorwegovergang van de Rechte Hondsbosschelaan afgesloten, doch dit gebeurde niet eerder dan dat er een, verlicht, pad was aangelegd tussen de Schuine Hondsbosschelaan en Rechte Hondsbosschelaan. Zo ontstond er een Rechte Hondsbosschelaan aan de oostzijde en westzijde van de spoorlijn. 22 Het leerlingenaantal in Heiioo liep in die tijd terug, waarna besloten werd de Nicolaas Beetsschool aan het einde van het schooljaar 1985 te sluiten voor het reguliere onderwijs. Niet lang daarna werd op 7 februari 1986 de school onder dezelfde naam weer heropend, maar nu als opleiding voor ziekenverzorgenden van De Hout (Alkmaar), Heeswijk (Heemskerk, Lauwershof (Alkmaar), Oudtburgh (Bergen), Zuyderwaert (Heerhugowaard) en Heliomare (Wijk aan Zee). Het pand werd door de gemeenschappelijke opleidingen gehuurd van de gemeente Heiloo. Deze school telde vijfjaar later liefst 50 leerkrachten, overwegend parttimers, en 275 leerlingen en werd daarom te klein bevonden. Bouwplannen voor een uitbouw/opbouw aan de zijde van het schoolplein werden gemaakt en deze plannen werden in 1992 ook daadwerkelijk uitgevoerd. Het werd eigendom van Stichting Regionaal Opleidingen Centrum Noord-Kennemerland/West-Friesland ofwel Horizon College. Vervolgens werd het pand in 2007 door Stichting Kennemer Wonen overgenomen. Na deze overname, verhuurde deze organisatie per 1 november 2008 het gebouw aan Landschap Noord-Holland, waarna deze organisatie haar hoofdkantoor (oorspronkelijk tijdelijk) naar dit pand verhuisde. Na een grondige verbouwing in 2018-2019 vestigde de wooncorporatie Kennemer Wonen zich op 22 maart 2019 in het pand dat dus al hun eigendom was. Het pand werd grondig verbouwd tot een duurzaam gebouw aan Schuine Hondsbosschelaan 45, op de plek waar ooit de noodkerk en de Nicolaas Beetsschool stonden. Het verzoek van Landschap Noordholland om zich blijvend op deze plek te vestigen, werd door Kennemer Wonen gehonoreerd. Het volledig gemoderniseerde gebouw kreeg als naam 'De Plataan'. Opmerking bij de foto's. De recente foto is uit een andere hoek genomen omdat hoge bomen eenzelfde standpunt onmogelijk maakt en het spoor niet mag worden betreden. Linker foto uit archief HV Heiloo Rechter foto Dick Slagter

Heylooer Cronyck | 2019 | | pagina 13