a het papieren Afb. 3: Zicht op de binnentuin, vroeger gezien, vanuit het nieuwe historisch museum, (foto: Dick Slagter) technische dienst. Voor de meeste andere werknemers was dit verboden terrein met vooral als doel de voorraden op het juiste peil te houden. De filmzaal was lange tijd opslagruimte van archief. Nu we ons toch op dit lagere niveau bevinden en er een doorloopmogelijkheid is naar Baduhenna en het Tover- lantaarnmuseum, wordt ook op het vroegere gebruik van deze ruimtes ingegaan. Tussen het Historisch Museum Heiloo en Baduhenna bevond zich de ruimte van het hoofd Civiele Dienst, in de persoon van vooral broeder Martinus. Op de huidige locatie van Baduhenna bevonden zich vroeger het uitgif- temagazijn van huishoudelijke artikelen (een soort supermarkt waar men alleen bestelde goederen kon afhalen) en een kledingmagazijn voor de mannelijke cliënten. In de jaren '60 maakte de grijze instellingskle- ding plaats voor normale kleding die de burgers in de 4 maatschappij ook droegen, hoewel hier niet altijd de laatste mode was te vinden. In de ruimte erboven bevonden zich de receptie, de telefooncentrale, de ontvangsthal, de bestuurskamer, de administratie en de kamer van de Geneesheer Directeur. In de ruimte op de eerste verdieping bevonden zich onder andere de klasse-afdeling, E.E.G-diagnostiek, secretariaat, kamer van de Verpleegkundig Directeur en de kamers van de hoofdverpleegkundigen. De plek waar het Toverlantaarnmuseum is gevestigd was vooral een opslagplaats voor van-alles-en-nog-wat.

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 6