MUSEUM OP EEN OUDE PLEK Dick Slageer bevon- 70 3 Afb. 1: De hertenkamp met op de achtergrond de Kennemer- straatweg en het huis van Dr A. f. Bamhoorn Afb. 2: Zicht op de bouwplek waar nu het nieuwe de Historisch Museum Heiloo is gevestigd de eerwaarde broeders. De linkervleugel, waar nu dus het nieuwe Historisch Museum is gevestigd, had jaren- In het souterrain, de huidige plek van het museum, bevond zich het hart van de technische dienst van de stichting. De nieuwe bestuurskamer van de vereniging was vroeger het kantoor van het hoofd Technische Dienst, de heer W. van Hecke en zijn latere opvolger P. Mooij. De expositieruimte was vooral bestemd voor opslag van materialen en gereedschap. Een ruimte die alleen mocht worden betreden door werknemers van de Zo’n 85 jaar geleden bevond zich op deze plek een hertenkamp met vijver als onderdeel van de toen nieuwe Willibrordusstichting. Aan de oostzijde van dit herten kamp had men zicht op het pas gereed gekomen pavil joen Vincentius, terwijl men aan de westzijde uitkeek op de Kennemerstraatweg. Het hoofdgebouw van de Willibrordusstichting en de Kapel stonden er nog niet. In 1937 werd begonnen met het dempen van de vijver en het verplaatsen van hertenkamp naar de noordzijde van het Corneliuspavil- joen. In maart 1940 werden het hoofdgebouw en de Kapel opgeleverd. Het hoofdgebouw kennen wij nu als het Willibrordus Business Center en de Cultuurkoepel. Op de Cultuurkoepel wordt hier niet nader ingegaan. Het hoofdgebouw bestaat uit het imposante frontge- deelte met bijna haaks daarop twee zijvleugels die in oostelijke richting zijn gebouwd. In de rechtervleugel woonden en leefden tot de jaren De Oudheidkamer, tevens onderkomen van de Historische Vereniging Heiloo, verhuisde kort geleden van de Bergeon- straat naar Kennemerstraatweg 464 (kamer -7.11). Welis- lang verschillende functies. waar is dit nu het officiële adres, maar feitelijk vond de Op de begane grond, direct boven het museum, verhuizing plaats naar de daarachter liggende Olvendijk, den zich het laboratorium en de apotheek. die als het laatst gebouwde onderdeel van de oorspronke- Het laboratorium was vele jaren het (open) domein van lijke Willibrordusstichting kan worden beschouwd. broeder P. Kok en de (afgesloten) apotheek was vooral de werkplek van de heer l’Abee. Op de verdieping daarbo ven was met name de afdeling psychologie gevestigd, inclusief de behandel- en testruimtes. Verder waren er in deze vleugel de bibliotheek te vinden (deze is nu in gebruik als kleermakerij, maar is nog wel in zijn oorspronkelijke staat te zien) en het klaslokaal van de opleiding tor B-verpleegkundige.

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 5