)RD VOORAF Namens de redactie Jan C. van der Giessen We beginnen met een verhaal van Dick Slagter over historie van het gebouw waarin het nieuwe Historisch Museum Heiloo is gevestigd. Onder de titel “Het nieuwe museum op een oude plek” brengt hij ons op de hoogte van het oorspronkelijke gebruik van de ruimten waarin nu het museum en het kantoor van onze vereniging zijn gevestigd. Een bijzondere automobiel speelt de hoofdrol in een verhaal van Jan de Gruijter en Hans Welling. Dit verhaal, dat zich afspeelde in de periode vlak na de Tweede Wereldoorlog, heeft maar zijdelings met Heiloo te maken. We zijn er echter zeker van dat u het met genoe gen zult lezen. De betreffende auto is dan ook in Heiloo opgespoord. Prins Bernhard is bij een andere gelegen heid in Heiloo gesignaleerd maar dat heeft met dit interessante verhaal niets te maken. Op 27 januari zal er in de Cultuurkoepel een tribuut plaatsvinden aan de bekende Heilooër zanger Maarten van Roozendaal. De redactie is van mening dat een beschrijving van de levensloop van deze helaas vroeg overleden artiest hier zeker op zijn plaats is. Jan van der Giessen stelde namens de redactie de hoogtepunten uit Rest ons nog om al onze lezers veel leesplezier toe te wensen. Tevens wenst de redactie iedereen fijne feestda gen en een goed en gezond 2019 toe. beantwoord. Een artikel voor over een gebeurtenis of levensloop die zich in het verle den heeft afgespeeld. Dat kan lang geleden zijn of in sommige gevallen zich nog in onze eeuw afgespeeld hebben. Bij een levensloop hanteren we wel het criterium heeft deze Heilooër in de oorlogstijd verricht. dat de hoofdpersoon niet meer in leven is. Verder moet We vervolgen met het derde deel van de vierdelige cyclus het verhaal natuurlijk een relatie met Heiloo hebben, al over de 150-jarige geschiedenis van de spoorwegen in hoeft het zich er niet volledig in af te spelen. We vragen Heiloo. In dit deel van zijn studie vertelt de heer W. ons ook vaak af of een artikel wel interessant genoeg voor Admiraal ons wat de electrificatie van de spoorweg onze lezers zal zijn. Die vraag is moeilijker te beantwoor- teweegbracht. Ook overwegingen bij de keuze van over- den en we baseren ons oordeel meestal op gevoel. Daar- wegen passeren de revue. Dat Heiloo een primeur had naast proberen we een wijd uiteenlopend scala aan bij de plaatsing van een AHOB-overweg zullen niet veel verhalen op te nemen om aan ieders smaak enigszins te Heilooërs meer weten. Verder gaat het verhaal over extra voldoen. Ook in deze decemberuitgave vindt u als lezer halteplaatsen en wat er komt kijken bij de keuze van een weer een grote diversiteit aan artikelen. nieuw station. In een volgende Cronyck plaatsen we het laatste deel dat gaat over de periode na 1970. de We sluiten deze Cronyck af met de vaste rubriek “Zo was het” waarin Dick Slagter deze keer de veranderingen bespreekt van het stuk Dokterslaan richting Raadhuis weg. Ook in de boekenrubriek bespreken we een werk van hem. Het gaat over de geschiedenis van het Melco- terrein en de omgeving ervan. Wat eens een evenemen tenterrein was en waar een zuivelfabriek heeft gestaan, de schoorsteen herinnert ons daar nog aan verrijst nu een nieuwe woonwijk. In de redactievergadering stellen we af en toe de vraag of diens carrière op. een artikel wel historisch genoeg is voor opname in de Het molentje aan het Maalwater komt vaak voor op Heilooër Cronyck. Die vraag wordt bijna altijd positief plaatjes over Heiloo. Het is leuk om meer re lezen over de Cronyck moet gaan deze bijzondere plek in ons dorp. Tevens leest u een kort verhaal over het verzetsleven van de heer M.P.H van Houweninge. Niet alleen de verspreiding van het toen nog illegale blad Vrij Nederland maar ook spionagewerk cw 2 e-“V

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 4