WAS 'T beeldbepalende ligging. Op de rechter foto zien wij de huidige situatie. Links is nu de gerenommeerde ijssalon Di Fiorentina op de plek van de inmiddels verdwenen AMRO-bank. In het midden nog steeds de Witte Kerk, maar nu zonder de gesloopte trans en zonder het ooievaarsnest. Rechts staat altijd nog De Oude Pastorij. Het totaalplaatje levert nu een druk kruispunt op, terwijl een vrij zicht op de Witte Kerk meestal door bomen wordt belemmerd. Welke Heilooër kent deze plek niet? De oudere generatie kwam hier vooral om de dokter te bezoeken, terwijl de latere generaties hier kwamen om bankzaken te regelen of om het ijs van de bekroonde ijssalon te kopen. En anders kwam men hier door alle jaren heen wel in de buurt om het raadhuis of gemeente huis een bezoek te brengen. Op de linker foto zien wij links de smalle verbinding van de Dokterslaan met het daarachter liggende 't Groentje. Links van deze smalle weg staat hier nog het vroegere huis van Dr. T. Hoekstra en later van dr. D. W L. Hoekstra. In het midden staat de Witte Kerk, hier nog met de oorspronkelijke trans en met op de oostzijde een ooie vaarsnest. Het witte gebouw aan de rechterzijde is De Oude Pastorij. Dit was vroeger het onderkomen van predikanten. Vanaf 1957 werd het een bejaardentehuis en vanaf 1979 was het het onderkomen van de Historische Vereniging Oud Heiloo. In 2008 moest de Historische Vereniging hier vertrekken, waarna er woongelegenheid in werd gecreëerd. De oude pastorie van de Witte Kerk is een gemeentelijk monument en dus van historisch belang vanwege de samenkomst van wegen en de markante en Sr K 22 gaJ

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 24