9 archief van de zanger zou Bijzondere Collecties van dam. worden ondergebracht in de de Universiteit van Amster- de Louis Davidsprijs) voor het beste theaterlied van het jaar Red mij niet uit het programma “Aan Gezelligheid ten Onder”. Een lied met de voor hem kenmerkende wrange ondertoon die voor sommigen zijn werk minder toegankelijk maakte. Maar die wrangheid samen met het rauwe en het onverwachte zorgde ervoor dat de liedjes van Maarten van Roozendaal juist zo kenmerkend en speciaal zijn. Het maakt hem daardoor onvergelijkbaar met andere Nederlandse singer-songwriters, maar het zorgde er tevens voor dat hij een kleine en selecte kring van bewonderaars kreeg. Met een uitgebreide begeleidingsband gaat Maarten met het programma “Noem het maar Vrienden” op tournee. Na een oudejaarsprogramma in de Kleine Komedie in Amsterdam aan het einde van 2009 samen met cabare tier Hans Sibbel (Lebbis van Lebbis Jansen) gaat Maarten op solotournee die toepasselijk “Zonder Vrien den" heet. Daarna zingt hij in een programma samen met Paul de Munnik liedjes van overleden zangers zoals Bram Vermeulen, Jacques Brei en Cornelis Vreeswijk; zangers met wie Maarten aan het begin van zijn carrière wel eens vergeleken is, hoewel dat door kenners werd ontkracht. Volgens hen had Maarten van Roozendaal zijn eigen kenmerkende stijl. In zijn soloprogramma “De Gemene Deler” uit 2012 zingt Maarten voor het eerst over zijn jeugd en over het ouder worden. De reprise van dat programma werd wel aangekondigd maar ging niet door vanwege zijn ernstige ziekte. Net na zijn overlijden, op 8 juli 2013, werd meegedeeld dat het Hij schreef nog steeds muziek voor televisieprogramma’s zoals voor de jeugdserie “Otje”. Ook verzorgde hij voor het rondreizend theaterfestival De Parade het programma “Niks dan Rottigheid”. Alweer zo’n cynische affiche waar hij zelf in meespeelde met de vocalisten Beatrice van der Poel en Bob Fosko. Daarna volgden de theater programma’s elkaar op. “Oude Meuk” was er een van waarin Maarten van Roozendaal samen met Egon Kracht en Felix Strategier van Theatergroep Flint vergeten volksliedjes uit de eerste helft van de 20ste eeuw ten gehore brachten. De cabaretprijs Polifinario, toegekend door de Vereniging van Schouwburg- en Concertge bouwdirecties, kreeg Maarten in 2008 voor zijn programma “Het Wilde Westen” dat hij speelde met Egon Kracht en gitarist Marcel de Groot. Het was de waardering voor het meest indrukwekkende programma van het seizoen. In de Cultuurkoepel in Heiloo kunnen we binnenkort genieten van de liedjes van Maarten van Roozendaal in “Op Maarten”. Op zondag 27 januari 2019 is er in twee voorstellingen een eerbetoon aan de veelzijdige kunste naar die in Heiloo geboren werd. Zijn vader werkte als psychomotorisch therapeut op de Willibrordusstichting. Het is dus niet meer dan logisch dat de première “Op Maarten” plaatsvindt in de Cultuurkoepel. Veel artiesten met wie hij in zijn carrière gewerkt heeft, laten ons dan een keur aan liedjes horen. Het zijn: Lucretia van der Vloot, Hans Sibbel, Jan-Paul Buijs, Paul de Munnik, Jeroen Zijlstra, Wilko Sterke en Marcel de Groot. Het geheel staat onder de muzikale leiding van Egon Kracht en wordt artistiek geleid door Eva Bauknecht. Kortom een unieke gelegenheid om her muzikale geheugen op te frissen of om kennis te maken met het bijzondere werk van de bekende Heilooër Maarten van Roozendaal. Het is cynisch, sarcastisch en onvoorspelbaar, maar aan de andere kant blijft het liefdevol en roept het de luisteraar op om meer om de medemens te geven.

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 11