Maarten van Roozendaal EEN VEELZIJDIG KUNSTENAAR optreden in Heiloo. Foto: archief Buk-Buk Maarten 8 Als kleinkunstenaar en als zanger van Nederlandse liederen was Maarten van Roozendaal niet alleen in ons dorp, maar ook ver daarbuiten, een bekende Heilooër. Hieronder een portret. van Roozendaal tijdens een Hij ging zelf ook optreden achter de vleugel en werd begeleid door een bassist. In 1994 kreeg hij succes: in dat jaar won hij het Amsterdams kleinkunstfestival. Hij kreeg er zowel de jury- als de publieksprijs. In 1995 verscheen zijn debuut-cd “Nacht” die hij met bassiste Kim Soepnel maakte. Een liedje daarvan is getiteld Heiloo, maar in de tekst komt onze dorpsnaam niet voor. i Kim was tot 1998 vijf jaar lang zijn vaste begeleidster. In 1998 won Maarten de Zilveren Harp, een aanmoedi gingsprijs voor jong talent. Hij begon op te vallen met zijn rauwe stem en zijn liedjes die vaak onverwachte wendingen hadden. Die zaten heel goed in elkaar en Maarten besteedde heel veel tijd aan het precies laten aansluiten van tekst en muziek. Vanaf zijn derde liedjes- achter zich gelaten had, begon hij ook zelf programma “Kerstmis in April” in 1998 werd contrabas sist Egon Kracht zijn vaste begeleider. In 2000 kreeg hij de prestigieuze Annie M. G. Schmidt-prijs (opvolger van Namens de redactie Jan C van der Giessen Alweer meer dan vijf jaar geleden, op 1 juli 2013, over leed Maarten van Roozendaal. 51 jaar eerder, op 3 mei 1962, werd hij aan de Zeeweg in Heiloo geboren. Hij was er slim genoeg voor maar maakte het gymnasium in Alkmaar niet af. Hij was liever in de stad en vaak achter de bar in de kroeg te vinden. Een losgeslagen leven volgde en hij begon muziek te maken; werd zanger en drummer van verschillende bands. Toen hij 30 was en het ruige leven teksten en muziek te schrijven. Zijn muziek werd gebruikt in het theater en in televisieprogramma’s. 8 &N

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 10