CAFÉ „de Goede Verwachting", C. HOUTENBOS. mmiï illTmrfTlf IÏII Unlj OPENING. Ondprgeloekende maakt bekend, dat by ZONDAG 17 APBIL *gn vroeger bewoond door Mej JAC. ZON NEVELD, hoopt to openen. Zich beleefd in veler gunst aanbe velende. Kerkebuurt, HEILOO. Afb. 19: In 1913 nam Cor Liefting het café over Ook aan de oostkant van deze weg treffen we, iets verder tegenover de St. Willibrorduskerk, een heuse lunchroom aan: de lunchroom van Dorus Bolten. Naast bruiloften en partijen vonden ook hier openbare verkopingen van Afb. 21: 'Het Wapen van Heiloo' bij de voormalige St. Willibrorduskerk (1910) Tegenover 'Het Wapen van Heiloo' stond nog een café: 'De Vriendschap' waar J. de Groot niet alleen de kaste lein was, maar tevens het beroep van schoenlapper uitoefende. Bij het café bevond zich ook een 'kerkestal', recht tegenover de kerk, waarin de boeren die met paard onroerend goed plaats. Ook dit pand is verdwenen, in tegenstelling tot het ernaast gelegen pand waarin nu een bloemenzaak is gevestigd. Afb. 18: Hotel t Haeringbuysje' hier nog met de naam 'Runxputte' 1908) Op de foto is te zien dat het hotel ook de naam Runx putte heeft gehad, een naam die wij ook als café tegen kwamen. Later vestigden zich in het pand onder meer kleinschalige bedrijfjes, zoals een klein-meubelfabriek en een luchtbeddenfabriek en was dit de eerste vestiging van de Germefa in Heiloo. Wanneer we richting voormalige St. Willibrorduskerk aan de Westerweg gaan, passeren we omstreeks 1898 iets voorbij de kruising met de Ewislaan aan de oostzijde café/herberg 'de Goede Verwachting' van Jacoba Zonneveld. Latere uitbaters waren onder meer haar zoon Japie, in 1913 Cor Houtenbos, in 1920 Lou Liefting en als laatste Nic. Bolten. Later kwam op deze plek de rijwielzaak van achtereenvolgens Cor Zoon, Adolfs en Bosman. Deze laatste treffen we nu aan de overzijde aan. Afb. 20: In dit pand was de lunchroom van Dorus Bolten gevestigd 1930) Het was zeker geen uitzondering dat daar waar een RK-kerk stond zich in de onmiddellijke nabijheid ook een café bevond. Zo ook bij de St. Willibrorduskerk, in ons geval nog in de oude versie, die met de twee torens. Het café naast het kerkterrein is 'Het Wapen van Heiloo'. Het café stond destijds vooral bekend als 'het cafeetje van Kees van der Velden'. Het heeft echter meer uitbaters/kasteleins gehad zoals Isaac Schipper, Albert Molenaar en als laatste Meindert van Straaten die het café in 1922 samen met zijn broer Johannes Hubertus kocht voor fl. 2.000,00. In 1925 kocht het kerkbestuur het pand voor fl. 5.000,00. De eerste RK-bewaar- school kwam ervoor in de plaats. Thans is in het pand een uitvaart centrum gevestigd. (Voor meer informatie m.b.t. de familie van Straaten, zie Cronyck december 2015) Soa 9

Heylooer Cronyck | 2018 | | pagina 11