1483. De Ridderschap van Holland en West Fries land verklaart: op verzoek van Willem TV heer van Egmont, stadhouder van Gelre dat zijn zoon Gerrit van Egtnond van den Nije7rburgh, niet voor een bastaard te houden, maar voor een edelman, clandestien geboren en verwekt bij Margaretha van Hoogivoud door wiens plotselinge overlijden een huwelijk niet heeft kunnen plaatsvifiden. 6. Testament van Maria dd. 10 juni 1741 bij de Alkmaarse notaris J. van Twuijver verleden. Archief Alkmaar. 7. Het Huis Ter Coulster werd afgebroken in 1788. Louis Anthony van Oyen, lid van de vroedschap van Alkmaar, liet toen in het bos van Ter Coulster een houten huis bouwen. In 1801 werd dit huis verkocht aan Daniël Carel de Dieu (getrouwd met Eva Maria van Foreest). Die liet het afbreken en herbouwen aan wat nu de Kennemerstraatweg is, tegenover de Kerke- laan. Deze hofstede, die de naam Mariënstei7i kreeg, werd later bewoond door jhr. Mr. Gijsbert Fontein Verschuir en zijn echtgenote Cornelia Frederica de Dieu. In 1817 was Mariënstein eigendom van jhr. G.R Van Vladeracken en weer later van freule Eva Maria Tinne van Egmond-Gregory. Het huis dat daarna werd gebouwd en nog de naam Marië7istei7i droeg, heeft van 1915 tot 1951 dienst gedaan als postkantoor en werd in 1971 afgebroken. 8.C.J. Hellingwerf. Oiidheid en geschiedkimdige berich ten van de Binnen-Egmonden. Handschrift in de Leidse Universiteitsbibliotheek. Ltk 826, juni 1841. 9. B.J.M de Bont, De regale abdij van Egmorid, Amsterdam 1905. 10.Het Historisch Nieuwsblad 7, 2009: Het protestantse Reveil in de nege7itie7tde eeuw paarde maatschappelijke vooruitstrevendheid aa7i religieusconser- vatisme. Hun aanhangers strede7i tegen alcoholisme, armoede en slavernij. Maar van vrouwenrechten en vacci natie moesten ze niets hebbe7i. Bronnen: Het oude geslacht van Forrest 1250-1570, door H.A. van Foreest. Van Gorcum comp. NV. Assen 1950. Middeleeuwse kastelen van Noord-Holland, door Mr. J.W. Groesbeek, Uitg. Elmar BV, Rijswijk Heiloo voor en na Willibrord, opstellen over de geschiedenis van Heiloo, 1995 Nijenburg te Heiloo, Mr. J.H. Rombach, 1987 Met dank aan Jos Hof, die met zijn gedegen kennis van de Egmondse Historie een onmisbare vraagbaak was. In het bijzonder zijn uitzonderlijk gedetailleerde kennis van de familie van de Heren van Egmond. Eveneens dank aan Jan van der Giessen voor zijn welkome aanvulling op historisch gebied en aan Wint Buwalda die bruikbare informatie verschafte over de alliantiewapens van Nijenburg. Dr. Peter J.H. van den Berg studeerde zowel alge mene literatuurwetenschap als bestuurskunde en publiekrecht en promoveerde op het proefschrift getiteld Welkom in het leven, over de verspreiding van kennis door middel van tijdschriften in de 19e eeuw. Naast docent Nederlands bekleedde hij diverse andere functies. Hij schreef o.a. een boek over de Egmondse schilder Hitchcock en publiceerde een uitgave over René Descartes in Egmond. Momenteel werkt hij o.m. aan een boek over 300 jaar schilder kunst in de Egmonden en aan een vervolg van zijn Descartes-project. Beide boeken komen volgend jaar uit. Peter van den Berg woont in Egmond-Binnen. Drs. Ina Blekemolen-van den Berg studeerde franse taal- en letterkunde en was 30 jaar lang werkzaam als lerares Frans in het middelbaar onderwijs. Sinds 2012 geeft zij rondleidingen in het Huis Nijenburg en maakt zij deel uit van de redactie van de Cronyck, waarvan de laatste twee jaar als eindredacteur. 16 sai

Heylooer Cronyck | 2017 | | pagina 18