kreeg de naam 'Senang Hati' dat 'Tevreden Hart' bete kent. Het bos en de tuin werden 25 jaar lang onderhou den door de Heilooër de heer Schouten, die later op de Stationsweg in 1956 als eerste een speciaalzaak in tuin- artikelen opende. In De Rimboe werden onder andere pauwen, parelhoenders en kippen gehouden. De parel hoenders werden in 1930 via de Alkmaarse Courant te koop aangeboden. Er werden bomen geplant en er werd een moestuintje onderhouden. Volgens een oud adresboekje heeft op de Holleweg G97 ook nog het echtpaar Franca gewoond. De heer M.F. Franca was journalist en runde, samen met zijn vrouw, een damesmaatzaak in Alkmaar. In de Alkmaarse Courant van 22 november 1941 stond de volgende advertentie: Gevraagd dagmeisje zelfit. kunnende koken en werken. Maison Franca, De Rimboe, Holleweg 97, Heiloo. In de krant van 15 mei 1943 treffen we de volgende advertentie aan: Damesmaatzaak annex Bontiverkerij en Patronenhuis sedert jaren gevestigd in gr. prov. plaats in Noord Holland, met le klas cliënt, en textielvergunning (in vol bedrijf) ter overname aangeboden. Koopprijs incl. invent, f4500 contant. Voll. inwerking. Br. M. F. Franca, De Rimboe, Heiloo. (Dit betrof een winkel op het Fnid- sen en later het Ritsevoort 36 te Alkmaar). De heer en mevrouw Franca leden, gezien verschillende krantenbe richten, een onrustig bestaan. Zij woonden in De Rimboe van 28 april 1938 tot 22 februari 1946, waarna ze naar Interlaken in Zwitserland vertrokken. Een 14-jarige inwoonster uit Heiloo bezorgde bij de heer C. Langebaerd het illegale blad de Telex. Als zij De Rimboe inliep, had de heer Franca de gewoonte midden op de oprijlaan een praatje met haar te maken. Dit was altijd erg ongemakkelijk omdat niet bekend was aan welke kant hij stond. Gedurende de bezettingstijd was de heer Franca hoofd redacteur van het weekblad 'Wij'. Na de oorlog was hij betrokken bij de zuivering van journalisten van de NV De Arbeiderspers. Met ingang van 5 mei 1945 werd hij voor 15 jaar uitgesloten uit alle journalistieke functies. Afb. 9: Nieuwe boomaanpknit met wal 24

Heylooer Cronyck | 2017 | | pagina 26