Willem van der Coulsters grond verwierf tussen de Witte Kerk en diens huis op Ter Coulster. Het bos is waarschijnlijk voor de houtwinning aangelegd, want in de kerkrekening van Alkmaar in 1566 wordt het halen van meibomen verantwoord. Men was in die tijd bekend met 'de Kolster' aan de beide zijden van de weg naar Limmen. Ook spreekt men van een lange zijlaan van de hoofd- of Heereweg. In 1788 vond een veiling plaats van percelen, waaronder twee akkers op het Slimpad. Dit alles duidt op de aanwezigheid van een bescheiden bos, inclusief de plek van het Gemeentebosje. Afb. 2: huis van de familie Hamstra Aan de Holleweg G97 lagen diverse woningen. Voor de beeldvorming: de hieronder vermelde huizen lagen vanaf de Holleweg aan het verlengde van de huidige Ter Coulsterlaan (toen nog Nieuwelaan). Dus eerst het huis van de familie Franca, later de familie Hamstra, vervolgens het huis van J.Langebaerd en geheel achteraan het huis van C.Langebaerd. Het huis van de familie Franca Hamstra (afb. 2) lag eigenlijk het dichtst bij de Holleweg. Uit documentatie is niet duidelijk geworden wie de grond van De Rimboe rond 1920 in bezit had. Evenmin heeft men kunnen achterhalen hoe de grond in eigen dom is gekomen van de heer Langebaerd. Wel staat vast dat de heer Cornelis Langebaerd voor het stuk grond in 1920 een bouwaanvraag deed voor de Holleweg G97 (later 111). Op 29 maart 1921 ging hij daar wonen met zijn vrouw en zoon, zijn broer Jan Cornelis (Janus) en zijn zus Corrie (Cornelia Sussana). (afb. 3 en 4) Op 18 januari 1922 vertrokken C. Langebaerd met -> Afb. 3: huis Holleweg G97 vrouw en zoon weer voor werkzaamheden naar Indië. Zijn broer en zus bleven er wonen. Afb. 4: interieur huis Holleweg G97 21

Heylooer Cronyck | 2017 | | pagina 23