BOE AAN DE HOLLEWEG Jan de Gruijter en Dick Slagter Ooit lag er tussen de Bergeonstraat, de Holleweg en de Algemene Begraafplaats een stuk grond met de naam De Rimboe. Deze naam was bedacht door de eerste bewoner die er een huis bouwde en een groot aantal bomen plantte. Hoewel er van dat bos niet veel meer over is, leven er yiog wel tastbare herinneringen aan De Rimboe. Aan de noordwestzijde van de Ter Coulsterlaan, vlakbij de bocht naar de appartementen, treft men de restanten aan van de hekpalen waarop De Rimboe te lezen is. Ook in de Bergeonstraat nr. 8, op een houten plank boven de toegangsdeur, is deze mysterieuze naam geschilderd. Onder de oudere inwoners van Heiloo zijn de herinne ringen hieraan minder tastbaar. In hun jeugdjaren beleefden zij De Rimboe als een eng bos met een vreemde man met enge honden. Er zou zelfs een beer vertoeven. Omdat De Rimboe wat afgelegen lag - er stonden in de jaren '20 nog niet veel huizen aan de Holleweg, (afb. 1) lag het niet erg voor de hand daar op onderzoek uit te gaan. Ouderen hadden geen tijd of interesse en jongeren durfden het niet vanwege de enge verhalen. De Holle weg was ter plaatse nog een echte 'holle weg'. De eerste bewoner van dit stuk grond was de heer Cornelis Langebaerd, oud- technisch ambtenaar (water en spoorbouwkundige en bruggenbouwer) bij de Deli Spoorweg Maatschappij. Hij was daar betrokken bij de aanleg van de spoorlijn door de jungle nabij Medan en de IJzeren spoorbrug van de Deli Spoorweg Maatschap pij (DSM) over de rivier Babalan. Deze werkzaamheden hebben hem wellicht geïnspireerd tot de naam De Rimboe. Hij was als opzichter en tekenaar ook betrok ken bij de aanleg van de lokale spoorweg tussen Deven ter en Ommen. Uit oude plattegronden blijkt dat er al eerder een bescheiden bebossing op het grondgebied aanwezig was. Dit bos liep van het Huis Ter Coulster tot de Holleweg en vervolgens via een smalle strook aan de noordzijde tot de Westerweg. De bomen kwamen o.a. van Ter Coulster ('op die Couster'). De gedocumenteerde geschiedenis van Ter Coulster begint volgens een acte in 1404, toen Afb. 1: Holleweg ca. 1920 20 zal

Heylooer Cronyck | 2017 | | pagina 22