i Burgemeester Hoekstra tapt het eerste pilsje In 1975 is er zelfs een ledenstop. 'Door de enorme toeloop zaten we opeens boven de 300 leden' en De Alkmaarsche Courant schrijft dat Buk-Buk weer in de vette jaren zit. Omdat de Buk niets te verbergen heeft worden er ouderavonden georganiseerd. Sommige ouders moeten aan het eind van de avond onder zachte dwang naar huis gestuurd worden. In 1975 loopt ook het eerste nummer van de Bukrant van het stencilapparaat. Een ieder die iets of niets te melden heeft, kan in dit maandblad zijn of haar ei kwijt. Zo is er ruimte voor de Toets Tielemans fanclub, het recept van de maand: Bitterkoekjes Roseflip, een tech- nisch hoekje waarin de afstand tussen de Buk en Cafe Ares de Wit wordt vergeleken met de lengte van een olietanker en er is gemor omdat zich slechts 6 personen voor de damwedstrijd hebben aangemeld. Creatief laten de Bukkers zich van hun beste kant zien tijdens de 'Wees Blij Met Klei' avonden. In het jaar 1976 gaan we stijldansen. De benedenzaal ondergaat een facelift. Er wordt een, demontabel, verlaagd plafond aangebracht, tuincentrum van Haneghem en tuinderij W. De Ruiter zorgen voor de groenvoorziening en Disco van Willegen doet het geluid. Ook de wat rijpere jeugd, boven de 50, gaat met de voetjes van de vloer. Wegens groot succes wordt dit vele malen herhaald. Er is ook ruimte voor sport. FC Buk-Buk United voet- balt tegen bevriende jeugdhonken en tegen het Neder- lands Artiestenelftal. Er volgt een strandloop, in de winter een snertloop, een sjoelkampioenschap en hometrain-wedstrij den De befaamde Heilooer dorpsfeesten en waterfestijnen starten in 1976. Samen met Pappod en diverse vereni- gingen in Heiloo organiseert Buk-Buk een aantal jaren achter elkaar, gedurende een zomerweekend, een feest met veel spektakel voor het hele dorp. Een fietspuzzel- tocht, rommelmarkt, exposities, muziek, oude ambach- ten, barbeque, touwtrekken, een ruilbeurs, ringsteken, autopedrace en, last but not least, het waterfestijn met pieremegoggelrace. Er komen duizenden bezoekers op af. De Buk wordt op 6 januari 1977 officieel ingeschreven als Vereniging Jeugd- en Jongeren Societeit BUK-BUK IV

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 26