:;ig£1 4 SiM S! Dan de Willem Alexanderboom die in de introductie al werd genoemd. Op 20 maart 2013 hebben leerlingen uit groep 3 van CBS De Duif samen met burgemeester Hans Romeyn deze vierde koninklijke boom in Heiloo geplant. De Willem Alexanderboom is een 'Koningslin- de' ofwel 'Tilia europaea Pallida'. Eind april kreeg deze boom net als de andere bomen een sierhekwerk. Het is een smeedijzeren hekwerk waarin de tekst 'Willem Alexander kroningsboom 2013' is verwerkt. Helaas hebben vandalen in de nacht van vrijdag 26 april op zaterdag 27 april 2013 de boom vernield. Al op vrijdag 3 mei van datzelfde jaar plantte de gemeente op dezelfde plek een nieuwe bloeiende koningsboom. Het betreft hier net als bij de Wilhelminaboom weer een kronings boom. Begin 2014 is ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Catharina-Amalia een koninklijke lindeboom geplaatst in het Ter Coulsterbos vlakbij het theekoepeltje. (zie afb. 5) Het is een particulier initiatief van de familie Van der Feen de Lille, die het landgoed in eigendom heefit. Deze linde verving een honderden jaren oude lindeboom die vanwege verrotting moest worden omge- haald. We hebben gezien dat er alleen al in Heiloo sprake is van vijf koningsbomen en dan tellen we de gekapte Willem III boom bij Nijenburg niet eens mee. Als we ervan uitgaan dat er in de 407 andere gemeenten in Nederland gemiddeld hetzelfde aantal Oranjebomen staat dan zijn het er in totaal meer dan 2000, een aardig bos van zo ongeveer 5 hectare. Bronnen: Gemeente Heiloo Noord-Hollands Dagblad Uitkijkpost Website Boomzorg Website Bomenstichting Foto's: Dick Slagter Afb. 5: Prinses Catharina-Amaliaboom 20 o&l

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 22