mi Afb 7: Huis 'de Lijsterhoek'. Bron: verzameling dhr. Jensch. was met de "ten aanzien van dezen handeling geldende wettelijke bepalingen". Hij verzocht vervolgens het college hem per 1 januari 1921 alsnog eervol ontslag uit zijn functie als deurwaarder te verlenen. Naast dorpsveldwachter was Pieter tevens secretaris van de polder Maalwater en Boekelermeer, bode van de Oosterzijpolder en veiler bij notariele verkopingen. Op 1 oktober 1923 vraagt Pieter eervol ontslag aan, dat hem vervolgens per 1 januari 1924 wordt verleend. Waarde- ring voor zijn werkzaamheden is er alom, hetgeen tot uiting wordt gebracht in de toekenning van de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau. Samen met zijn echtgenote genoot hij van zijn pensioen in het bij veel huidige plaatsgenoten nog wel bekende huis "de Lijster hoek", dat hij liet bouwen op de hoek van de Willibor- dusweg en de Heerenweg. Ten behoeve van de realisering van winkelhof t Loo werd dit huis zoals zoveel andere woningen afgebroken. Op 14 juli 1933 overlijdt zijn tweede echtgenote Grietje. Nog geen vijf jaar later komt Pieter op noodlottige wijze om het leven. Bij het oversteken van de Rijksstraatweg in Limmen komt hij, op de fiets, in botsing met een auto. Niet door verwondingen, er wordt geen lichame- lijk letsel geconstateerd, maar waarschijnlijk door een hartstilstand ten gevolge van de schrik overlijdt hij ter plekke. Afb. 8: Uit de Alkmaarsche Courant, 14 mei 1938. 7 1 - H.'+y -- aau Met groote droefheld geven wij U kennis van het plotee- ling overladen, ten gevolge van een ongeval, van omen beeten Vader en Grootvader PIETER VOS, Weduwnaar van G. VENNIK, in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, A. VOS. Heiloo, 10 Mei 1938. Heerenweg F 42. De teraardebestelling ral plaats hcbben op Vrijdag 13 Mei 1938 op de Nienwe Algem. Begraafplaats te Heiloo. Vertrek nit het sterfhuie des nam. 2 nur.

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 9