HEILOO Begrafenis van wijlen Pieter Vos. Vrijdagmiddag had op de Nieuwe Be- graafplaats de teraardebesteUmg plaats van den Dinsdag zoo noodlottig om het leven gekomen oud-politieman, wijlen den heer Pieter Vos. Bijna een uur over tijd kwam de stoet, waarin 7 volgrytuigen met familie en vrienden waren opgenomen, bjj de be- graafplaats aan. Een schat van bloemen, op een a parte baar aangevoerd, vertolkten de genegenheid en vriendschap die men den overledene toedroeg Achter de familie volgdcn de burgemeester, wethouder Ak- kerman. de gemeentesecr. de heer Bruul, de oud-wethouder de heer Maas Geesteranus, de oud-majoor van de rijksveldwacht Roo- denboog, notaris J. de Groot en de deur- waarder Haasbroek uit Alkmaar, oud- collega's, poldtrbesturen en vele vrienden uit Heiloo en elders. Aan de geopen ie groeve sprak burge meester van Foreest, die er aan herinnerde, dat een der >ude getrouwe ambtenaren is heengegaan, een plichtgetrouw ambtenaar er een politiemar. van hooge opvatting, die zijn taak niet vond in processcn-verbaal, doch die eerder opvoedend werk verrichtte. De overledene heeft 37 jaar de gemeente gediend, waarvan spr. 19 jaar met hem mocht samenwerken. Spr. kende hem dus goed en achtte rich gelukkig om hier te ge- tuigen van het werk van den heer Vos in het belang der gemeente. En nu aldus de burgemeester rust ge hier in den graf- kelder bij haar die U is voorgegaan en die voor U alles was wat ge van een levens- gezellin mocht verlangen. Vriend Vos, wij zullen U niet vergeten. Uw naam zal by ons in eere blijven. Rust zachk 'n Oud-collega uit Kolhom, de heer Lange- dijk, met wien de overledene vriendschap on- derbield, zeide da' in 1900 een bekend burge meester een boek schreef over de rechtcn en plichten van een politieman. Spr. zeide, dat vriend Vos altijd den plicht als politie man als een eerezaak beschouwde. HU was steeds paraat en gaf goeden raad, doch was ook mensch en als mensch trachtte hy den goeden weg aan te geven. Deze karakter- trek kwam altijd tot uiting. Spr. eindigde met een vaarwel en een rust zacht. Ds. H. W Bloemhoff zeide, dat met vriend Vos een merkwaardig mensch was heen gegaan. Vos en Heiloo waren een. Na zijn Afb. 9: Uit de Alkmaarsche Courant, 11 mei 1938. Op 13 mei 1934 wordt hij op de Algemene Begraafplaats ter aarde besteld in aanwezigheid van burgemeester Van Foreest, gemeente-secretaris Bruul, oud wethouder Maas Geesteranus en ds. Bloemhoff. Pieter Vos, dorpsveldwachter van Heiloo en de drager van de sabel, is in de loop der jaren uitgegroeid tot een legende. Afb. 10: De sabelzoals hij nu tezien is in de Oudheidkamer van Heiloo. Noten 1) Aanvankelijk werd in veel stukken oesdom zonder hoofdletter geschreven. 2) Hier werd loopen doorgehaald en vervangen door: gaan Bronvermelding: Veel informatie die is gebruikt in dit artikel is afkomstig van het Regionaal Archief Alkmaar. 8

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 10