Kinderen Franciscus Bernardus Josephus van Straaten geb. Heiloo 4 december 1870, overl. Tuitjenhorn 10 november 1918. Gehuwd op 10 januari 1900 in Heiloo met Ariaantje Jansen geboren Harenkarspel 5 februari 1875, overleden Harenkarspel 12 September 1926. Afb. 6. Frans van Straaten Frans van Straaten kwam ten gevolge van de Spaanse griep10 net voor het einde van de Eerste Wereldoorlog te overlijden. Zijn weduwe begon, gesteund door een financiele bijdrage van overheidswege, een kruideniers- winkel om in haar levensonderhoud en dat van haar gezin te voorzien. Zij had nog zes van haar negen kinde ren thuis wonen. Ariaantje Jansen kwam vier jaar later te overlijden. Hierdoor hadden de kinderen geen ouders meer. De jongste, vernoemd naar zijn vader, was nog maar negen jaar oud. Opa Jan van Straaten uit Heiloo kwam naar Harenkarspel met het voorstel om de kinde ren naar het weeshuis te brengen. De 22-jarige dochter Elisabeth (Bet) en haar verkering Huib Tiebie stemden niet in met dit voorstel. Zij besloten om te trouwen en de kinderen thuis te laten wonen. De jongste twee konden zo de plaatselijke lagere school in de Kerkbuurt afmaken. De andere kinderen, die in betrekking waren, kwamen in de weekenden thuis. Clemens (Meindert genoemd) van Straaten geboren Heiloo 2 februari 1873, overleden Limmen 30 juli 1950. Gehuwd op 7 februari 1903 in AJkmaar met Sieuwtje Pepping geboren Heiloo 30 november 1875, overleden Heiloo 30 januari 1949. Clemens van Straaten werd op 13 december 1892 afgekeurd en vrijgesteld van militaire dienst vanwege lichamelijke gebreken. Naar verluidt was in zijn jonge jaren het zicht in zijn linkeroog verloren gegaan door een ongeluk. Sindsdien had hij een kunst- Afb. 7. Clemens van Straaten oog. Om deze reden hoefde hij's konings wapenrok niet te dragen. Rond 1900 zong Clemens als actieve vrije- tijdsbesteding wel zijn partijtje mee in het mannenkoor van de populaire dorpsonderwijzer van de gemeente- school aan de Willibrordusweg meester J.J. Beerda. Op 25 januari 1922 verschenen de broers Clemens en Johannes Hubertus van Straaten op het kantoor in Alkmaar van notaris P.J.C. van Toornenburgh. Aldaar werd voor de som van tweeduizend gulden de koop/ verkoop overeengekomen van een huis ingericht tot herberg genaamd "Het wapen van Heiloo" met woning, schuur, tuin en erf gelegen aan de Westerweg in Heiloo. Van beroep wordt Clemens omschreven als cafehouder. Zijn kasteleinschap heeft slechts 3 jaar geduurd.11 In 1925 werd de herberg door het kerkbestuur aangekocht om onder andere plaats te maken voor de eerste R.K. bewaarschool. Nu is het een uitvaartcentrum. In april 1926 werd bij burgemeester en wethouders van de gemeente namens Clemens van Straaten vergunning aangevraagd tot het bouwen van een woon- en winkel- pand aan de Heerenweg. Nog dezelfde maand kwam de 6 <mi

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 8