Afb. 8. Plattegrond Zuiderloo verband worden gebracht met de archeologische vondst van een hamerbijl die in Zuiderloo vlakbij een lijksil- houet werd gevonden in een van de palenkransen uit de late bronstijd/vroege ijzertijd (omstreeks 800 v. Chr.). De vuurstenen hamerbijl, mogelijk een offervoorwerp, had een steel, gemaakt van het hout van de lijsterbes. Meidoorn Eveneens een toekomstige straat in Zuider loo. De straat zal lopen van de Boswilg tot de Haagbeuk. De meidoorn is een inheemse struikplant die in vroe- gere tijden bekend stond om zijn geneeskrachtige werking tegen vele kwalen. Middenweg Deze weg wordt aangelegd in de Boekeler- meer in het middengedeelte van het Heilooer deel van de Boekelermeer. Nicolaas Blokkerlaan De naam van deze straat in Zuiderloo wijkt af van de namen van de omliggende straten. Deze straat zal lopen van de - reeds langer bestaande - Spanjaardslaan tot de Haagbeuk. Bij de verkoop van grond voor het uitbreidingsplan Zuiderloo hebben de eigenaren van de grond deze naamgeving bedongen. De heer Nicolaas Blokker, die leefde van 1896 tot 1973, is bekend van bloembollenbedrijf Van t Hof en Blokker. Olvendijk, De ligt op het Landgoed Willibrord. De weg loopt van de Kennemerstraat- weg tot de Hooge Venne. Het is een aanduiding van een perceel dat was gelegen ten zuiden van de Kanaalweg en ten oosten van het Huis Ypestein. Op oude kaarten zijn drie percelen met de naam Olvendijk te vinden: Olvendijk, De Kleine Olven dijk en De Grote Olvendijk.16 Voor de afkomst van 'olven bestaan verschillende verklarin- gen. 'Olven' zou kunnen verwijzen naar een persoons- naam, maar het zou ook 'oude weide' of 'lage weide' kunnen betekenen.17 Opkamer, De De straat is sinds 2004 een zijweg van de Drie- stal. De straatnamen in dit wijkje staan in verband met boerderijen die in de omge- ving hebben gestaan. Een opkamer treft men onder andere aan in oude boerderijen. Het is een kamer die hoger ligt dan belendende kamers van een huis. De reden hiervoor is meestal dat er een half verzonken kelder onder deze kamer ligt, een koele opslagruimte voor de melk en de melkproducten. Overtoom, De Een van de wegen op het Landgoed Willibrord. Het is een zijweg van de Kennemerstraatweg. Een overtoom is een dam met glooiende hellingen waar- over kleine schepen worden getrokken van het ene water in het andere. Het vaarwater De Die stroomde in vroeger tijden langs het Heilooermeer. Over de dijk van De Die lag een overtoom. Ribben, De Deze ligt in het wijkje t Zeskant. De wijk't Zeskant', tegenover winkelcentrum Het Hoekstuk, kwam in 2008 tot stand. Op de plek van deze wijk stonden vroeger de scholen "De Zeskant" en de "Frei- netschool" (nu: "Elckerlyc") alsmede, tot 2003, de bibliotheek. Deze gebouwen waren alle in de vorm van meerdere aaneengesloten zeskanten gebouwd. De daar- door gevormde veelvlakken zijn opgebouwd uit vlakken en ribben. 37 Meidoorn Haagbeuk

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 39