vraag ingediend. De verbouwing van het bestaande woonhuis, die nagenoeg klaar was, kwam te vervallen. Het oude woonhuis zou worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuwe smederij. Vanwege zijn vorm zou de doorgang van en naar de Zeeweg nog ruimer worden. Het was deze smederij die in 1967 werd verbouwd tot winkelpand. In 1975 werd het voormalige woonhuis van Jan van Straaten aan de Westerweg 228 door de toenmalige eigenaar van het pand, N. Berkhout, voor fl 73.000,— aan de gemeente verkocht. Het werd afgebroken vanwege de geplande aanleg van de nieuwe verbindings- weg tussen de Stationsweg en de Zeeweg. Thans is er op deze locatie helaas niets meer dat herin- nert aan de tijd dat Jan van Straaten en zijn opvolgers er decennia lang het ijzer deden gloeien te midden van de hete kolen. Bronnen Gemeentearchief Heiloo Regionaal Archief Alkmaar Noordhollands Archief Literatuur Gruijter, J. de en Stoffers, P., Heiloo toen het dorp nog dorp was, Heiloo, 2009 Idem, Heiloo onder dak. Over boeren, burgers en buitenlui, Heiloo, 2013 Oostendorp, H., Heiloo door de jaren heen, Heiloo, 1994 Idem, Het Straatnamenboek van Heiloo, Heiloo, 2003 Speur, N.J., Kent u ze nog... de Heilooers, Zaltbom- mel, 1973 Met dank aan: Congregatie Zusters onder de Bogen, Kerkhofadmini- stratie Willibrorduskerk Heiloo, mw. A. Liefting-Kaan- dorp, Jan Mulder, Ed Sewalt, Ria Eriks-Tiebie, Jan van Tiel, Jan Velzeboer fam., Vereniging Oud Harenkar- spel, Hist. Coll. Veldartillerie, Gerard Westerhof Afb. 19. Situatie voor het doortrekken Zeeweg met de bestaande bebouwing en bewoners 11 C. Bakker 240 smederij Velzeboer Th. Velzeboer 234 C. van Straaten 228

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 13