OORD Een van de doelstellingen van de Historische Vereniging Oud Heiloo is de historische gegevens van Heiloo zo veel mogelijk aan te vullen en vast te leggen. Ook de redactie van de Heylooer Cronyck spant zich daarvoor in door regelmatig artikelen te publiceren over de geschiedenis van Heiloo. Bovendien worden door andere publicaties bijdragen geleverd om deze doelstelling te realiseren. Bijzonder is dat in de eerste helfit van het jaar 2015 twee boekwerken verschenen, te weten een tweede boek over de geschiedenis van Heiloo in de Tweede Wereldoorlog: 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd 2' en het boekje 'De Hutkoffer en gevelmakelaars in Heiloo'. In deze uitgave van de Cronyck leest u hier meer over. Na de goed ontvangen jubileumuitgave van december 2014 ligt nu de eerste uitgave van de Heylooer Cronyck van 2015 voor u. In die jubileumuitgave werden in een artikel de wateren en polders aan de westkant van Heiloo behandeld. Aanvankelijk was het de bedoeling alle wate ren en polders rondom Heiloo in die uitgave aan de orde te stellen. Dat zou echter zo'n omvangrijk artikel worden dat de redactie besloot alleen de polders aan de westkant van Heiloo in de jubileumuitgave te bespreken en in volgende uitgaven van de Heylooer Cronyck de oostelijk gelegen polders. Een beschrijving van enkele polders aan de oostzijde van Heiloo treft u aan in deze uitgave en in de Cronyck van december 2015 zullen de laatste polders aan de orde komen. We plaatsen in deze uitgave nu ook deel twee van het artikel over de geschiedenis van de Rustende Jager met als titel "De huiskamer van Heiloo" in deze uitgave. Het eerste deel werd gepubliceerd in het decembernummer 2013. Daarmee sluiten we de artikelen over de Rustende Jager af. De actualiteit - de brand in de kerk in de Noordergeest- straat - maakte dat de redactie besloot een artikel op te nemen met de titel "De Gereformeerde Kerk van Heiloo". Door die brand zal bij menigeen de vraag gere- zen zijn voor welke groep mensen deze kerk, die al enige tijd leeg stond, was bedoeld. Dit artikel geeft inzicht in het gebruik van enkele van de kerkgebouwen in Heiloo. De redactie hoopt u hiermee weer interessante informa- tie te verstrekken en daarmee veel leesplezier. De redactie 2 e&i

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 4