k De Hutkoffer en gevelmakelaars door Dick Slagter Op 10 juni 2015 werd het Rijksmonument 'De Hutkof fer', Heerenweg 21, feestelijk heropend en bij die gele- genheid verscheen tevens het boekje De Hutkoffer en gevelmakelaars in Heiloo' van de hand van Dick Slagter. Het fraai uitgevoerde boekje behandelt de bouwkundige eigenschappen van dit pandje, de monumentale waarde en de geschiedenis van bewoning en gebruik vanaf 1934 tot nu toe. In het tweede deel van het boekje behandelt de auteur de oorspronkelijke functie en geschiedenis van gevelmakelaars die in ons dorp voorkomen. Wei blijkt de authenticiteit van de Heiloose gevelmakelaars twijfel- achtig te zijn. 'De Hutkoffer en gevelmakelaars in Heiloo' is verkrijg- baarvoor€ 3,95 in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Oud Heiloo en bij het Glasatelier Lucia Admiraal, Heerenweg 21. Readies op de jubileumuitgave december 2014 Veel positieve readies bereikten ons na het uitkomen van de Heylooer Cronyck in december 2014, de jubileum uitgave ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging. Peter Tomson stuurde een reactie naar aanleiding van het artikel 'Heiloo en de beeldenstorm (1566)' In dit artikel moet een correctie worden aangebracht. De auteur heeft in het artikel naast de transcriptie ook een vrije vertaling gegeven in hedendaags Nederlands. De laatste zin in die vertaling moeten luiden:Willem Baerdeszoon, zijn huisvrouw Admirael en hun gezin hebben zich in Heiloo als voorbeeldige katholieken gedragen. De redactie van de Heylooer Cronyck is alle inzenders van readies erkentelijk voor bun betrokkenheid. Sos 21

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 23