m cn ivi,: tm wm 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd 2', door Jaap de Graaf en Josta de Graaf - Gieltjes Naast de vele positieve reacties na het verschijnen van het eerste boek in 2011 van genoemde auteurs kwamen er bovendien reacties van mensen die ook verhalen hadden die verteld moesten worden. Dat leidde al snel tot een plan voor een vervolg. Toen er ook nog een lang gezocht dossier ontdekt werd was dat voor de auteurs aanleiding om vastlegging van de geschiedenis van Heiloo in de Tweede Wereldoorlog opnieuw ter hand te nemen. Daarmee verscheen in april 2015 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd 2'. Deze uitgave bestaat uit twee delen. Het eerste geeft een aanvulling op het in 2011 verschenen werk. Indrukwekkende verhalen en frag- menten uit dagboeken van bijvoorbeeld mensen die in Duitsland te werk zijn gesteld. Verhalen van het verzetswerk, de illegale pers, de Joodse families in Heiloo vormen aanvullingen op de overeenkomstige hoofd- stukken uit het eerste boek. afbeeldingen van documenten geillustreerd. Belangrijk blijkt de rol van de BS ook m.b.t de voorbereiding op de bevrijding en de acties na de bevrijding. De royale voorziening van illustraties en een mooie lay out maken ook dit tweede deel prettig leesbaar. Samen met het eerder verschenen boek is hiermee de geschiede nis van de oorlogsjaren in Heiloo uitvoerig beschreven en voor velen toegankelijk gemaakt. Het boek 'Heiloo een dorp in oorlogstijd 2' is verkrijg- baar voor €12,50 in de Oudheidkamer van de Histori- sche Vereniging Oud Heiloo en op Nijenburg, alsmede bij de boekhandels de Schrijverij en Bruna in Heiloo, bij het Stedelijk Museum in Alkmaar en de boekhandels in Alkmaar, Bergen Egmond en Castricum. In april 2014 kwam het dossier met het complete archief van de Binnenlandse Strijdkrachten van Heiloo en Egmond beschikbaar. De auteurs hebben de 1200 documenten die zich in dit dossier bevinden bestudeerd en geven inzicht in de rol die de Binnenlandse Strijdkrachten tijdens de oorlog en na de bevrij ding hebben gehad in onze regio. Ze belichten uitvoerig dat de BS inlichtingen verstrekten aan de geallieerden bijvoorbeeld als het gaat om de activiteiten van de bezetter. Ook de acties van het verzet bij het bestrijden van de zwarthandel, bewaking of sabo tage worden toegelicht en met 20 I DACTIE EEN AANVULLING EN HET ARCHIEF VAN DE BINNENLANDSE STRIJDKRACHTEN IN HEILOO EN EGMOND Jaapjje Graaf en Josta de Graaf-IjieltjEs"

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 22