IJSBAAN HEILOO. Buitenpwone Ledenyergadspg op Dinsdag 7 Januari 1330, in 08 Rustende Jager te Heiloo Fusie met de Atkmaarsche SJsclub* Afb. 4Links van de herberg het poortje naar de kegel- baan (ca. 1900) Links van de Rustende Jager liet Sijtje in 1938 een huis bouwen waar zij met haar kinderen ging wonen. Het huis met het rode dak staat er nog steeds. 30 jaar later verhuisde ze naar het verzorgingstehuis de Loet waar zij in 1990 op 90-jarige leeftijd overleed. Voor de bouw van het huis stond op die plek een groene houten schuur. Lang daarvoor bevond zich hier de kolfbaan en in later jaren de kegelbaan. Bij de verbouwing in 1938 verdwenen de bomen en om het terras aan de voorzijde werd een muurtje gemetseld. De zo ontstane ruimtes vormden fietsenstallingen die bij 'h avond* i» utir, AGENDA Bj Eec;ei;tr.> Hlill'L. feestavonden hard nodig waren. Sijtje was altijd zelf in de zaak. Bij grote bufFetten, zoals bij trouwpartijen, zat zij achter de kassa. Gewoonlijk kookte zij met hulp van twee dienstbodes ook nog zelf, maar bij heel grote partijen werd er een kok ingehuurd. Evenals De Nach- tegaal een cafe verderop aan de Kennemerstraatweg richting Alkmaar fungeerde de Rustende Jager ook wel als boelhuis en vonden er regelmatig veilingen van inboedels plaats. Bovendien werden er openbare verko- pingen gehouden. Behalve demonstraties voor bv. Sunlight zeep en aanverwante produkten werden er ook door het G.E.B. georganiseerde kookdemonstraties gehouden. Blijkens een artikel uit de Alkmaarsche Courant uit 1936 zouden er panden aan de oostzijde van de Kenne merstraatweg, tussen de Kerkelaan en landgoed Ter Coulster, worden afgebroken ter verbreding van de weg. Behalve De Rustende Jager stond o.a. ook de aan de overzijde gelegen Onderneming (later de Oude Herberg) op de nominatie te worden afgebroken. Omdat het rijk daarvoor meer dan 100.000 gulden op tafel moest leggen liet de uitvoering van dit plan nog vele jaren op zich wachten. Uiteindelijk overleefden beide panden de sloop. Danspartijen, revues en een strijkje Was Cor Brouwer naar Heiloo gekomen om zijn zus te assisteren, op 5 mei 1938 zou hij de zaak voortzetten, samen met Adriana (Jaantje) Berkenpas die als dienst- bode in de Rustende Jager was komen werken en met wie hij in hetzelfde jaar was getrouwd. Een advertentie in de plaatselijke krant meldde dat de zaak zou worden 'gemoderniseerd en bij de eischen des tijds aangepast'. Afb. 5Oproep ledenvergadering IJsbaan Heiloo Afb. 6Toneelzaal voor de verbouwing in 1938 12 <s&i

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 14