De hu ISKAMER VAN HeILOO Mary Sanstra-Veenis Deel II DE RUSTENDE JAGER VANAF 1921 In dit artikel wordt de draad van de geschiedenis van hotel-cafe-restaurant De Rustende Jager (in de volks- mond ook wel 'de Rus' genoemd) opgepakt waar deze in de Cronyck van december 2013 is blijven liggen. bedrijf. Omdat Cor Nap geen ervaring in een horecabe- drijf had ging hij eerst twee jaar na de aankoop in de leer bij Leen Hop, uitbater van het nog steeds bestaande cafe-restaurant Concordia in Noord-Scharwoude. Pas vanaf 1924 gingen Cor en Sijtje de zaak zelf leiden. Zij gingen een roerig begin tegemoet. A1 in 1922 waren er gesprekken gevoerd tussen de burge- meester van Heiloo en de directie van de N.Z.-Hollandse Tramwegmaatschappij over het opheffen van de tramlijn Haar- lem-Alkmaar. Omdat de tram- halte voor de Rustende Jager voor de nodige klandizie zorgde zou dat zeer ongunstig zijn. Door de pogingen van de burge- meester het besluit ongedaan te maken en zelfs met actie te dreigen bleef de tramlijn nog twee jaar bestaan, maar in 1924 moest deze toch plaatsmaken voor een busverbinding. Afb. 1 Kennemerstraatweg 356 in 1920 De Rustende Jager met het nieuwe terras en dejonge boompjes ervoor met aan de overkant de trambaan, evenivijdig ernaast de Middenweg en links op de voorgrond De Rankthans in gebruik als notariskantoor, toen nog met balkon Een roerig begin In 1922 overleed Sara Briefjes Koetsveld, tot aan 1919 eigenaresse van de zaak na het overlijden van haar man Evert van der Horst. Het echtpaar ligt begraven op het kerkhof bij de Witte Kerk. In hetzelfde jaar zette Engel Zwart, die in 1919 eigenaar was geworden, de zaak alweer te koop. Cor Nap en Sijtje Brouwer kochten het Het verenigingsleven in Heiloo nam in de navolgende jaren een grote vlucht. Met vooruitziende blik besloot Cor Nap de kleine toneelzaal links van het cafe af te breken en er een nieuwe, grotere zaal voor in de plaats te laten komen. Dat was een verstandig besluit. Deze zaal, waar wel 320 mensen een zitplaats konden vinden, was regelmatig vol. De Rustende Jager groeide uit tot de 'Huiskamer van Heiloo'. Een omstreden toneelstuk De pas opgerichte toneelvereniging Falkland besloot het stuk "Allerzielen" van de kort daarvoor overleden schrij- ver Herman Heijermans op te voeren. Er was echter een 10 „De rustende Jager*' Hello

Heylooer Cronyck | 2015 | | pagina 12