3£ce* Stet M/2>. 75: Ansichtkaart met beeltenis van Nico Akkerman De namen van de verenigingen Tuindorp en Zevenhuizen spreken voor zich. De buurt bij Kapel heette de Vrolijke Achterhoek. De vereni- ging Op't Nippertje, met secretaris J.M. Klerks, was voor de bewoners van de Willibrordusweg en een stukje Heerenweg. De vereniging de Uithoek ontplooide haar activiteiten in de bewoning voor- bij het Heilooeer bos, tussen Heiloo en Alkmaar. Verder had je nog het Overschotje en ten slotte Lest Best, met secretaris J. Laan, voor de Zandersloot en de Frederikslaan. In afwachting van de grote Bevrijdings- annex Oranjefeesten op 31 augustus gingen de buurt- verenigingen alvast hun eigen feestjes vieren. Op 4 augustus opende vereniging NiBu haar program- ma met een zeer geslaagd kinderfeest. 's Avonds kwamen de ouderen gezellig bijeen in de Rustende Jager, waar het bekende duo Wi-Jo de lachspieren danig in beweging bracht. In dezelfde week vonden er diverse bevrijdings- feesten plaats. Veel buurtcommissies organiseer- den kinderfeesten en avondfeesten. Zo hadden de verenigingen Duinzicht, De Viersprong, Tuin dorp, Zevenhuizen en Op't Nippertje eveneens hun beste beentje voor gezet. Op het Tuin- dorpfeest werd tevens gecollecteerd voor het fonds van de Stichting 1940 - 1945, hetgeen vierhonderd gulden opbracht. Als nasleep van een van de feesten in de Rustende Jager stond op 13 augustus de volgende adverten- tie in de krant. "Woensdagavond na afloop van het buurtfeest in de Rustende Jager, op het stukje Raadhuis- weg-Heerenweg verloren een warte damestas, inhoudende o.a. een kunstgebit en een Xeeuwse broche. Tegen beloning terug te be^orgen bij Mevr. v.d. Hoek, Heerenweg F242 Aan de avondfeesten werd o.a. ook medewerking verleend door het ensemble XYZ met als confe- rencier Nico Akkerman. Dit ensemble nam de verenigingen Zevenhuizen en Op 't Nippertje voor zijn rekening, terwijl bij Tuindorp Menno Grondsma met een drietal medewerkers het avondprogramma verzorgde. Menno trad in de jaren veertig regelmatig op voor de radio in de Bonte Dinsdagavondtrein met arriesten als fan van Ees, Wiesje Bouwmeester en Toon Hermans. Het feest bij Duinzicht werd geheel door buurt- genoten verzorgd. De Viersprong moest zijn avondfeest door een betreurenswaardig misver- stand een week uitstellen. Hier zouden het duo Wi-Jo en goochelaar Professor Caki optreden. Het Overschotje hield een gekostumeerde voet- balwedstrijd en ging haar feestavond eveneens in de komende week houden. De buurtvereniging bij Kapel, De Vrolijke Achterhoek, vierde eerder al haar feest. Diverse buurtverenigingen vierden hun feest op het H.S.V.-terrein dat daarvoor belangeloos ter beschikking werd gesteld. Op 28 juli speelde HSV 80 e/T V/e»*We»e Huroof ^ruua vScAof Weense Meiodlfin

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 82