Afb. 8: Het enthousiasme van de dames was groot Antonius Kops aan de Zevenhuizerlaan brandde 's avonds ook licht. "Ik heb altijdgoed verduisterd. Nu boefde ik maar even in de keuken te %ijn en ik dacht dat ik dat ml even kon doen ponder eerst mijn keukenraam af te moeten schermen". Johan Oostermeier (Kenne- merstraatweg) was zich ook van geen kwaad bewust. "Ik heb op mijn slaapkamer geen bij^ondere verduisteringsmaatregelengenomen tegen uitstraling van het licht, omdat ik daar altijd maar even het licht aan heb. Ik dacht eigenlijk dat als ik mijn gordijnen op de slaapkamer dicht deed, het licht niet meer naar buiten uitstraalde". Op 11 mei 1945 werden de gehate verduisterings- bepalingen officieel opgeheven. Hier en daar werden vreugdevuren van het nutteloos geworden verduisteringsmateriaal gestookt. De woningsituatie was nijpend Er heerste zo vlak na de bevrijding een grote woningnood. Niet alleen waren er veel panden verloren gegaan, maar ook de nieuwbouw had vijf jaar lang nagenoeg stilgestaan. Bovendien verbleven er in Heiloo na de bevrijding veel mensen die tijdens de oorlog op last van de bezet- ter uit hun woonplaatsen naar hier waren geeva- cueerd. Het betrof vooral veel mensen uit Egmond en Den Helder. Die plaatsen werden geheel ontruimd. Uiteraard wilden velen na de bevrijding terugkeren naar hun oorspronkelijke woonplaats. A1 op 6 mei deed de commissaris Afvoer Burger- bevolking voor Noord-Holland aan deze mensen de oproep niet op eigen gelegenheid te gaan 73

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 75