rondleidingen te laten verzorgen in Nijenburg. De eerste gelegenheid daartoe was de Open Monu- mentendag in September 2011Enkele vrijwilligers van Oud Heiloo hebben toen een onverwacht grote klus geklaard. Ruim 1000 belangstellen- den werden in hoog tempo in kleine groepen door het gebouw geleid. Sindsdien is de belangstelling voor de rondleidingen op telkens twee zondagen in de maand en doorde- weeks onverminderd gebleken. Een vrijwilli- gersteam van 15 leden van de Oud Heiloo, gecoor- dineerd door Bep van Vliet en Paul Morsch, heeft sinds September 2011 enkele duizenden bezoekers rondgeleid. Ook op andere gebieden werden de activiteiten van de vereniging geintensiveerd. Met het doel weer jaarlijks twee maal een verenigingsblad uit te brengen werd een redactie gevormd. Eind 2007 verscheen de eerste uitgave van de "vernieuwde Heylooer Cronyck". Met ingang van 2008 ontvin- gen de leden elk jaar twee nummers, die goed werden ontvangen. De uitgaven van de Cronyck en andere 'post' werden door een groeiende groep vrijwilligers verspreid. In 2014 was het aantal van alle vrijwilligers van de vereniging bij elkaar tot boven de 80 gegroeid. Ook het ledenaantal ontwikkelde zich in gunstige zin. In 2007 was het aantal leden enigszins terug- gelopen tot onder de 400. Daarna nam het aantal Afb. 12: Opening Open Monumentendag 2014 per j aar met 100 toe. Medio 2014 telde Oud Heiloo meer dan 950 leden. Dit was mede het resultaat van de inzet in de public relations. Regelmatig verschenen er aankondigingen en paginagrote artikelen in de Uitkijkpost, de Alkmaarsche Courant en op de website. De vereniging gaf elk jaar acte de presence tijdens de markt UIT&ZO. Oud Heiloo was in samenwerking met de gemeen- te betrokken bij de organisatie van de Open Monumentendagen. Veelal werd daarbij mede- werking verleend door toneelspelers van Falkland. In September 2014 vond de opening van de Open Monumentendagen plaats bij de Oudheidkamer. Daarnaast trokken actieve leden en bestuursleden er vaak op uit om lezingen/presentaties te geven bij verenigingen en andere gezelschappen. De ledenvergaderingen werden goed bezocht door veel trouwe leden. In de jaren 2008 tot 2010 kwam een geheel nieuw bestuur tot stand. Bij de jaarvergadering van 2008 traden mevrouw Bep van Vliet en de heer Jan van Tiel af als bestuurslid. De heer Van Tiel beeindigde een 30-jarig bestuurs- lidmaatschap waarvan 28 jaar als penningmeester en organisator van exposiries. Als kenner van de geschiedenis van Heiloo verzorgde hij en verzorgt hij nog vaak lezingen en presentaries. Mevrouw Van Vliet kon bogen op een 20-jarig lidmaatschap van het besmur. Nog steeds is zij een zeer actieve vrijwilliger. In 2008 trad Dick Slagter toe tot het besmur. Hij belastte zichzelf direct met het opzetten van een website21 en het beheer van de collectie van Oud Heiloo. In 2014 omvat de collectie onder andere 25.000 foto's en scans van documenten betreffen- de de geschiedenis van Heiloo. Na het aftreden van bestuurslid Ruiter kreeg het nieuwe besmur zijn huidige vorm. In 2014 bestaat het besmur uit de volgende leden: P. Kuijper, voorzitter, W. Buwalda, secretaris, R. Sanstra, penningmeester, J. de Graaf, expositiecommissie en presentaries22, D. Slagter, webmaster en beheer- der (foto)collectie, P. Stoffers, expositiecommissie 18 &~2

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 20