Mfb. 9: Mm. Willemse-van der Ploeg verricht de openings- handeling, 25 okt 2008. centrale locatie in het dorp. Anderzijds moest worden geconstateerd dat er jarenlang geen onderhoud was besteed aan dit pand. Het was er zeer vochtig en de plafonds, muren en kozijnen waren ernstig aangetast. Het gebouw aan de Bergeonstraat werd door de gemeente grotendeels aangepast aan de wensen van Oud Heiloo en de nieuwe "Oudheidkamer Heiloo" kon op 25 okto- ber 2008 feestelijk worden geopend.19 In de nieu we Oudheidkamer Heiloo werd gestart met twee Afb. 8: Wethouder Opdam overhandigt sleutel aan voorsptter P. Kuijper en secretaris W. Pumalda, sept. 2008 te bestuur over de huisvesring van de oudheid kamer. Enkele jaren voordien had het gemeente- bestuur bepaald dat de Oude Pastorij als gemeen- telijk eigendom zou worden afgestoten. In 2007 kreeg Oud Heiloo de aanzegging dat op korte termijn zou moeten worden gezocht naar een andere huisvesring van de oudheidkamer. Het vorige bestuur was al een aantal alternatieven voorgehouden: een zaaltje in de bibliotheek, een gedeelte van het wijkgebouw aan de Holleweg en andere, minder concrete mogelijkheden. Het bestuur had deze opties afgewezen. In 2007 bood de gemeente het pand Bergeonstraat 30 aan, een deel van de voormalige Adelbertusbasisschool. Met gemengde gevoelens ging het nieuwe bestuur uiteindelijk akkoord met deze oplossing. Enerzijds kon men moeilijk afstand doen van het karakteris- tieke en monumentale pand gelegen op de mooie, 9^3 15

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 17