verpakt in de vertrouwde gele omslag van de Cronyck. De actieve archeologische werkgroep verliet het honk op de zolderverdieping. Dit verblijf bleek op den duur niet geschikt voor de uit te voeren werkzaamheden. Er was geen verwarming, het reinigen van de gevonden voorwerpen gaf proble- men en de vloer dreigde te bezwijken onder de zware druk van de kisten met voorwerpen en scherven. De werkgroep vond een geschikt alter- natief verblijf in het souterrain van het hoofdge- bouw van de Willibrordusstichring. Uit het oog' werd 'uit het hart'. De subsidie van de vereniging werd beeindigd en de werkgroep werd zelfstandig en transformeerde in de stichting "Baduhenna". De animo bij een aantal bestuursleden van Oud Heiloo zakte langzamerhand weg. In 1987 werden enkele leden die zich hadden aangemeld als surveillant (gastheer/gastvrouw) bij de exposities al heel snel in het bestuur opgenomen. Vooral de dames B. van Vliet en M. de Groot brachten enig nieuw elan in het bestuur. Geen van de leden van de vereniging werd echter bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. De moeizame samenwerking binnen het bestuur speelde daarbij een rol. In de 40-jarige historie van 'Oud Heiloo' neemt de Heilooer jurist de heer W Admiraal een promi- nente plaats in. Met een tomeloze inzet zorgde hij van 1974 tot 2006, in samenwerking met anderen, maar vooral anderen aansturend, voor de organi- satie van bestuursvergaderingen, jaarvergaderin- gen, lezingen, de inrichting van exposities in de Oude Pastory, de redactie van de Heylooer Cronyck, de beschrijving van het archief, het secretariaat van de vereniging en nog veel meer. Zijn gedrevenheid, in combinatie met zijn spilpo- sitie in de organisatie gedurende meer dan dertig jaar, leidde bij medebestuursleden en actieve vrij- willigers soms tot irritaties, met name binnen het bestuur. Enerzijds bleek zijn dominantie een handicap te zijn voor een ongedwongen samen werking en een goede onderlinge communicatie, anderzijds was zijn daadkracht van belang voor de continui'teit van de vereniging en komt hem de lof toe voor zijn jarenlange inzet bij het voortbestaan van Oud Heiloo. Cruciaal voor dat voortbestaan van Oud Heiloo waren de bestuursvergaderingen aan het einde van 2006 en het begin van 2007. De zittende bestuursleden waren unaniem van mening dat een grondige verandering van de bestuurssamenstel- ling nodig was. Om dit gestalte te geven werd een aftreedrooster opgesteld waarvoor de langstzit- tende bestuursleden als eerste in aanmerking kwamen. Op dat punt ontstonden menings- verschillen. Een periode van hernieuwing 2007 - 2014 In het voorjaar van 2007 werd een eerste stap gezet in de richting van de 'revitalisering' van Oud Heiloo. Tijdens de ledenvergadering lichtte inte- rim-voorzitter H. Ruiter toe welke besmurlijke perikelen een rol hadden gespeeld in de aan- loop naar de vergadering. Vervolgens werden twee nieuwe bestuursleden benoemd, de heren W Buwalda en P. Kuijper. Het vernieuwde besmur ging in voile vaart aan de slag. Omdat de geldigheidsduur van de statuten van de vereniging was verstreken, dienden nieuwe statu- ten te worden opgesteld. Van de gelegenheid werd gebruikgemaakt om de naam van de vereniging te wijzigen. Voortaan luidde de naam: "Historische Vereniging Oud Heiloo". Op een ander punt kwam er ook een aanpassing. De vereniging stelde zich ook het volgende ten doel: "op te homen voor de bescherming van historische monumenten in Heiloo, alsmede voor een verantwoorde ruimtelijhe ontwikkeling van hun omgeving". Het realiseren van deze doelstelling bleek in de volgende jaren een zware opgave te zijn. Een volgend belangrijk onderdeel van de bestuurs- werkzaamheden was het overleg met het gemeen- 14 esri.

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 16