Dit leidde tot de destijds opmerkelijke conclusie: "Wij kunnen dan ook voor^ichtig %eggen dat het grond- gebied van Heiloo vanaf de ij^ertijd continu bemond is geiveest".xi Een uitspraak die 20 jaar later enige malen bevestiging kreeg. Anne Lawant en Tim de Ridder coordineerden de werkzaamheden van een werkgroep van zestien leden.14 Binnen de vereniging kreeg de archeologie daar- mee veel aandacht. Dat resulteerde in een aantal (thema)nummers over archeologie in de Cronycken van november 1988, november 1992 en decem- ber 1995.15 De constatering aan het begin van het decennium 1981 -1990 dat er "geen reden tot ontevredenheid" was, kon aan het einde van deze tien jaren met een gerust hart worden onderschreven. De vereniging maakte goede jaren door, met veel hoogtepunten. De periode 1991 - 2007: 'ups en downs' Ook de nu te beschrijven jaren kenden hoogte punten. Het eerder door het bestuur geuite voor- nemen om twee maal per jaar een expositie te organiseren werd, zij het soms met grote moeite, consequent ten uitvoer gebracht. Er werden in een bestek van 15 jaar maar liefst 30 tentoonstel- lingen gerealiseerd. Een prijzenswaardige presta- tie. Enkele exposities konden worden overgeno- men omdat zij elders waren uitgevoerd, zoals "Koekplanken", 1993, en "Veranderend land- schap", 1994. Succes-exposities waren "75 jaar Falkland" en "60 jaar NieuwLeven". Opmerkelijk waren de tentoonstellingen "Boerderijen", 2003, ter gelegenheid waarvan de vereniging een boekje uitbracht,16 en "Plaatje met een gaatje", 2004, een tentoonstelling over de historie van de fiets. In 2002 werd in de bovenzaal een permanente expo sitie over de geschiedenis van Heiloo opgesteld. In het najaar van 2003 werd daaraan met van leden verworven spullen een keukentje "uit oma's tijd" toegevoegd. De aanschaf van een beamer was voor de vereniging een belangrijke stap in de richting van de toepassing van nieuwe digitale mogelijkhedcn om lichtbeelden te projecteren. Echter met betrekking tot andere activiteiten was zo langzamerhand de "Schwung" eruit. De leden merkten daarvan aanvankelijk niet zoveel. Hoewel het ledenaantal stagneerde en daarna geleidelijk terugliep werden de ledenvergaderingen in het algemeen nog wel goed bezocht. Op de leden- vergadering in oktober 1999 sprak gemeen- teambtenaar mevrouw A. van Breugel over monumentenzorg. Twee leden van de vereniging hadden zitting in de gemeentelijke monumenten- commtssie. Deze deelname heeft geduurd tot 2007. Het gemeentebestuur oordeelde toen dat een vertegenwoordiging van Oud Heiloo in de commissie niet relevant was. Men wilde uitsluitend een commissie van professionals vormen. Na veel aandringen van het bestuur van Oud Heiloo kwam de gemeente terug op dit besluit. In 2013 mocht de vereniging weer een commissielid leve- ren. Een jaarvergadering in 2003 trok veel bezoekers waarschijnlijk vooral omdat een optreden van dorpsgenoot en conferencier N. Akkerman was aangekondigd. De lezing op 21 maart 2006 in de Witte Kerk waar de heer Streefkerk sprak over de "Woodhenge" aan het Maalwater werd door veel geinteresseerden bezocht, ook door veel niet-le- den. In de jaren 1991-1999 verschenen slechts vijf uitgaven van de Heylooer Cronyck. Globaal een uitgave in twee jaren. Wel werd een nieuw boekje uitgegeven. Onderwerp was de "Zouaven van Heiloo".17 Medewerking werd verleend aan de uitgave van het boek "Heiloo van Noord naar Zuid", 2002.18 In ieder geval ontvingen de leden elk jaar een eindejaarsgeschenk, een prent of een ander cadeau, zoals een placemat, betrekking hebbend op de historie van Heiloo. Met ingang van 2003 werd tot en met 2006 twee tot drie keer per jaar aan de leden een nieuwsbrief gestuurd Sno 13

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 15