OORD Eerder hebben we op deze plaats al eens aandacht besteed aan het kleurgebruik in de Heylooer Cronyck. De over- wegingen waren toen dat, als er aanzienlijke kwaliteits- winst is te bereiken door kleurgebruik, we dat voor de Cronyck toepassen. In de voor u liggende Cronyck is wat dit betreft met name het artikel 'Het Heilooer altaarstuk' doorslaggevend geweest. De afbeeldingen zouden veel aan waarde verliezen als deze in zwart waren afgedrukt. Ina Blekemolen-van den Berg legt in dit artikel de diepere betekenis van de afbeeldingen uit en geeft ons daarmee inzicht in wat de schilder en de katholieke mensen in Heiloo in de zeventiende eeuw bezighield op religieus gebied. Daarmee schenken we aandacht aan een belangrijk bezit in Heiloo en we hopen dat het aanlei- ding voor velen zal zijn met de kennis uit dit artikel of met de Cronyck in de hand dit schilderij te gaan bezich- tigen. De redactie streeft ernaar om in het aanbod van de onderwerpen in de Cronyck evenwicht te bewerkstelli- gen tussen de oudere geschiedenis, zoals die in het bovengenoemde aan de orde is, en de recente geschiede nis. Het artikel betreffende het zaadpakhuis is geschiede nis van de vorige eeuw. Het gaat daarbij om een gemeen- telijk monument en het is ook daarom van belang dat Wim Buwalda aandacht aan dit gebouw besteedt. Een gebouw waarvan velen zich misschien altijd afvroegen: "Wat zal daarbinnen gebeuren?". De overige artikelen geven een interessante kijk op het leven in de vorige eeuw waardoor vermoedelijk bij sommigen de lachspieren in beweging worden gezet en bij anderen misschien ergernis wordt opgewekt. Bij de uitgave van de Heylooer Cronyck gaat het erom geschie denis vast te leggen, waardoor ook de generaties na ons nog kennis kunnen nemen van hoe het er in een dorp als Heiloo en in een instelling als de Willibrordusstichting aan toe ging. Tot besluit volgen nog twee artikelen die duidelijkheid geven over bekende plaatsen in het Heilooer bos en de gebruikelijke rubriek "Zo was't, zo is 't nu in Heiloo". Daarmee is er weer een omvangrijke aflevering van de Cronyck tot stand gekomen, waarvan we hopen dat u met plezier van de inhoud zal kennisnemen. Dit is ook de eerste aanzet voor de aandacht die de redactie van de Heylooer Cronyck in 2014 wil geven aan het jubileumjaar van de Historische Vereniging Oud Heiloo. De vereniging werd opgericht in oktober 1974 en bestaat dit najaar dus 40 jaar. De redactie zal in de loop van dit jaar ter gelegenheid van dit jubileum nog met bijzondere artikelen de viering van dit jubileum luister bijzetten. Ook nu willen wij u als lezers voorhouden dat we prijs stellen op uw reacties op de inhoud van de Cronyck. De redactie 2 eni

Heylooer Cronyck | 2014 | | pagina 4